LHV analüütik: müüge Kaubamaja aktsiaid

Piret Reiljan 18. august 2008, 17:24

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert
peab Kaubamaja II kvartali ligi 70protsendist kasumilangust ebameeldivaks
üllatuseks ning tema sõnul kinnitavad värsked tulemused LHV varasemat soovitust
Kaubamaja aktsiad maha müüa.

"Alates juuli lõpust kehtib meil Kaubamajale Müü soovitus ning tänased tulemused ainult kinnitavad seda. Kardetavasti näeme Tallinna Kaubamaja aktsial uusi madalamaid hinnatasemeid," nendib Kert. Ta lisab, et kuigi Kaubamaja kasumi langus iseenesest oli ootuspärane, oli selle ulatus siiski ebameeldivaks üllatuseks: "Ootasime 30% kasumi langust, kuid tegelikult vähenes kasum 67%".

Analüütikud ja fondijuhid on ühel meelel, et Kaubamaja juhtkonna väide, nagu oleks kehvad tulemused puhtalt suurte investeeringute süü, pole usutav. "Arenduskulude mõju kasumile on küll olemas, kuid ma ei ületähtsustaks neid. Kõige olulisemaks Kaubamaja tulemusi mõjutavaks teguriks peame siiski jaekaubanduse turu jahtumist," teatab Kert.

"Turu jahenemine on ilmselge ning käibereal ka kenasti nähtav. Ka Kaubamaja kulud on kiiret kasvu jätkanud, mis kokkuvõttes väljendub oodatust märksa madalamas kasumlikkuses," võtab LHV analüüsiosakonna juht Kert olukorra kokku.

Ligemas perspektiivis on Kert siiski optimistlik: "Vajadus pidevalt häid tulemusi näidata ongi ühe börsifirma suur nuhtlus. Näiteks võib öelda, et Lätti laienemisega seotud kulud ning jahenev jaekaubanduse turg mõjutavad kardetavasti aktsiahinda lühiperspektiivis negatiivses suunas. Paar-kolm aastat ettepoole vaadates aga tundub Lätisse laienemine aga mõistliku sammuna."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2008, 12:16
Otsi:

Ava täpsem otsing