Rahahädas välisministeerium Pärnu linnale võlga ei tasu

13. september 2008, 11:17

Välisministeeriumil on siiani Pärnu linnale
tasumata vabariigi aastapäeval Pärnus toimunud paraadiga seotud kulud,
ministeerium võlga tasuda ei kavatse, vaid teatab, et aitab vastutasuks kaasa
Pärnu tuntuse suurendamisele, näiteks Põhjala-Balti välisministrite kohtumisega
Pärnus.

Pärnu tellis paraadiks liiklusskeemi, liikluskorralduslike vahendite paigaldamise ja demontaaži, fooride ümberlülitused ja muu vajaliku TREV 2-lt, töö eest esitas firma linnavalitsusele ligi 90 000 krooni suuruse arve, kirjutas Pärnu Postimees.

Liikluskorralduskava paraadiks koostas linnavalitsuse majandusosakond koostöös kohaliku politsei ja julgestuspolitseiga (Jupo), kelle koostööpartnerile OÜ Warren Safetyle olevat piirdeaedade ja liikluskorralduse eest Pärnus tasutud 29 157.80.

Pärnu linnasekretär Tiina Roht kirjutas ministeeriumile, et kahjuks ei saa linnavalitsus nende kulude kandmist enda peale võtta, kuna üheks põhjuseks on asjaolu, et Pärnu linna 2008. aasta eelarvesse planeeritud riigipoolset toetust on vähendatud 5,2 miljoni krooni ulatuses.

Mait Martinson välisministeeriumi protokolliosakonnast tunnistab, et eelarvekärped on vähendanud ka välisministeeriumi rahalisi vahendeid ja täiendavaid kulutusi pole võimalik tasuda. “Samal ajal oleme aidanud kaasa Pärnu tuntuse ja tulubaasi suurenemisele, seda nii talveperioodil kui peatselt Pärnus toimuva Põhjala-Balti välisministrite kohtumisega Pärnus 9.-10. septembrini 2008.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2008, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing