Kärt Blumberg • 27. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Silikaadist on rida juhte lahkunud

Juhtide read hakkasid mullu dividendirekordi teinud Vello Kunmanile kuuluvas ASis Silikaat hõrenema märtsis, mil lahkus töölt ligi kümme aastat ettevõtte direktorina töötanud Rein Trei. Tema järel lahkus aprillis üle 40aastase Silikaadi-staažiga direktori asetäitja Indrek Aaver ja septembris turundusjuht Kaido Kallikorm. Ühtlasi said esimestel sügiskuudel toimunud 13 protsendi töötajate koondamise käigus lahkumisteate kvaliteedijuht Tõnu Samm ja enam kui 30 aastat Silikaadile oma tööoskusi pakkunud müügijuht Raivo Linask.

Neile lahkumistele eelnes aga endise Rahvaliidu peasekretäri Lea Kiiviti töölevõtmine Silikaat Grupp ASi arendusjuhi kohale tänavu jaanuaris.

"Kollektiivi vähendamine oli vajalik, sest vaatamata praegustele rasketele majandusoludele soovib Silikaat püsima jääda ja kahe aasta pärast ka oma 100. juubelit tähistada," sõnas Kiivit, pareerides ühtlasi kahtlused selle kohta, nagu plaaniks tehase omanik Kunman osa tootmisüksusi sulgeda või maha müüa. "Eks nad olid kaua töötanud ka. Kes läks pensionile, kes esitas lahkumisavalduse," lisas ta selgituseks raskele otsusele.

Kiiviti sõnul tulevad mullu 214 miljoni kroonise aastakäibega Silikaadi selle aasta müügitulemused prognoositust tõenäoliselt 10 protsenti kehvemad. Kui suurt aastakäivet ettevõtte algselt prognoosis, seda ei soostunud Kiivit avaldama. "Aastalõpu kuudel ehitusremonditöödes ja teedeehituses tõusu vaevalt et tuleb," mainis ta vaid.

Päästerõngana nähakse ekspordi kasvu Venemaale. "Sellele me loodame. Tootmisvõimsused on meil väga suured ning laeni annab minna," rääkis Kiivit.

Teine, vaata et olulisemgi prioriteet on Silikaadi jaoks Männiku tööstusküla väljaehitamine, mis on Järve keskuse kaubanduskompleksiga sarnane tööstusettevõtetele suunatud rendipindade arendamise projekt. "Meil on mitu spetsiifilise suurtootmise vajadusega huvilist. Kuigi vahepeal olid läbirääkimised aktiivsemad, ei ole need ära kukkunud," valgustas Kiivit Kunmani kinnisvaraga seotud huvisid. Silikaadi 2007. aasta majandusaruande järgi moodustavad renditulud ettevõtte käibest 41 protsenti ning liiva, silikaattellise ja kuivsegude müük 24 protsenti.

Suurtest ehitusmaterjalide tootjatest on Silikaadiga sarnaselt koondanud maxit Estonia. "Oleme vastavalt tootmismahtude vähenemisele koondanud umbes 35 protsenti töötajatest, sealhulgas nii juhte kui ka reatöölisi," sõnas maxit Estonia juhatuse esimees Viktor Valkiainen ja lisas, et selliseid ettevõtteid on veel mitu. "Silikaat on suur kontsern. Seal võib olla teine situatsioon, kuid ma ei oska seda kommenteerida," lausus Valkiainen.

"Ma olen 67 aastat vana ning läksin lihtsalt pensionile, mida mulle koondamisega võimaldati," rääkis Silikaadi endine müügijuht Raivo Linask. Tema sõnul märkas ta ehitusmahu vähenemisest tingitud müügitulemuste paratamatut langust ette juba möödunud aasta augustis ning pidas enda koondamist mõistlikuks. Teisi Silikaadist lahkunud juhte ei õnnestunud Äripäeval kätte saada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt