Isadelt poegadele ja poegadelt isadele

Kersti Inno 07. november 2008, 00:00

See on tore võimalus kuulata üle hulga aja meie eliitmees- ja -poistekoori ühiskontserti. Alustas ju Rahvusooper Estonia Poistekoor tegevust 1971. aastal RAMi poistekoorina, vahepeal kandis üle kümne aasta Eesti Poistekoori nime ning 1997. aastast kuulub Rahvusooper Estonia koosseisu.

Tegelikult kohtub kontserdil kolm põlvkonda: Rahvusooper Estonia Poistekoor ja noortekoor ning RAM.

Meestel on äratundmisrõõmu ajast, kui nemad veel poistekooris laulsid, ja loodetavasti on poiste hulgas neid, keda paelub elukutselise laulja tee.

Kaastegev on isadest ehk RAMi meestest kokku pandud saateansambel. "Loodan kontserdist pigem mõnusat ja inimlikku omavahelist suhtlemist, kui tõsist akadeemilist olekut ja laulu," ütleb dirigent Hirvo Surva.

Kontserdil esitatakse laule isadelt poegadele ja poegadelt isadele. Kava on üles ehitatud humoorikamas vormis kui tavakontsert, jutustusena oma tegevusest ja oma suhtumisest läbi laulu.

Kuulda saab vanameistrite Gustav Ernesaksa ja Konstantin Türnpu, praeguste koorikorüfeede Ester Mäe ja Veljo Tormise, aga ka Olav Ehala, Aarne Oidi, Piret Ripsi, Raimond Valgre jt laule.

Samas on kontsert austusavaldus ka RAMi loojale Gustav Ernesaksale, kelle sünnist möödub detsembris 100 aastat. Laulutaadi südames oli alati hool, et laulud ei lõpeks…

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing