Parex: Eesti filiaal töötab homme tavapäraselt

Liis Kängsepp 09. november 2008, 20:10

Parex banka aktsiate kontrollpaketi
üleminek Läti riigile ei too muutusi Parex Banka Eesti filiaali tavapärasesse
töökorraldusse, teatas pank.

Arveldustele, sularahaoperatsioonidele, raha väljavõtule või teistele pangateenustele ei ole seatud mingeid piiranguid ning kõik operatsioonid toimuvad tavapärase rutiini kohaselt ja ladusalt.

„Panga Eesti klientide jaoks ei muutu mitte midagi," kinnitas Parex banka Eesti filiaali juhataja Eižens Slava pressiteates, "juhtunud on see, et Parex Pank on saanud hetkel võimalikest üldse kõige turvalisema garantii, mistõttu ei peaks kliendid muretsema, sest kõik kohustused nende ees täidetakse.”

Riiklik toetus põhineb ärilistel kaalutlustel, mis tähendab, et aktsionäridel on riigi ees teatud kohustused. Tulenevalt panga ja riigi vahelisest kokkuleppest müüakse 51% panga aktsiatest riigile, ent praegustel aktsionäridel jääb õigus need tagasi osta.

Tegemist ei ole natsionaliseerimisega, sest tehing on kehtestatud piiratud ajaks eesmärgiga stabiliseerida olukord, mille on põhjustanud ülemaailmne finantskriis, mil finantsturud korralikult ei toimi.

Slava sõnul peaks muutused omanikeringis ning Läti riigilt finantstoetuse saamine panga olukorra Lätis stabiliseerima. „Parex banka kui Lätis registreeritud panga puhul kehtib Läti hoiuste kaitse regulatsioon ja see on täpselt sama nagu Eestiski – kõigile eraisikutest klientidele on kuni 50 000 euro suurune hoius 100% garanteeritud, nii et ärevuseks pole põhjust,“ lisas ta.

Parex banka Eesti filiaalil on ligikaudu 3500 klienti. Panga klienditeeninduskeskused asuvad Tallinnas kesklinnas ja Lasnamäel ning Tartus ja Narvas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2008, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing