Tõnis Oja • 9. november 2008 kell 22:00

Majandustulemused tõid müügilaine

Neljapäeval avaldatud eelmise kvartali majandustulemused põhjustasid nii meediakontserni Ekspress Grupp kui ka kasiinokompanii Olympic EG aktsiate müügilaine.

Kui Ekspressi aktsia 5,38-protsendilise kukkumise 19,25 kroonile võib panna peamiselt väärtpaberi väikese likviidsuse arvele (päevasiseselt 3 krooni ehk üle 14 protsendi kukkunud aktsia käive oli vaid 88 tuhat krooni), siis Olympicu aktsiat tabas tõeline paanikamüük.

Olympic EG aktsia hind kukkus üle 14 protsendi, 13,14 kroonini. Tehinguid sooritati 285 ning käibeks kujunes 9 miljonit krooni. Sellega kukkus Olympicu turuväärtus alla 2 miljardi krooni taseme (täpsemalt 1,98 miljardile kroonile).

Tundub, et veidi enam kui kaks aastat tagasi börsile läinud ettevõtte aktsiaid märkinud investorite õnn on jäänud üürikeseks. Pool aastat pärast börsidebüüti kaks ja pool korda kerkinud aktsia hinnast on tänaseks järele jäänud vaid riismed ehk vaevalt kolmandik. Olympic EG aktsiaid märkis avalikul esmaemissioonil 4500 investorit. Oktoobri lõpu seisuga oli neid alles jäänud 2900. Tõsi, oktoobrikuuga oli investorite hulk jõudnud kasvada kümnendiku võrra. Ilmselt oli just nende hulgas reedel palju müüjaid.

Ka Ekspress Grupi aktsia hind langes börsiajaloo madalaimale tasemele.

Hetkel kuum