Christel Karits • 13. november 2008 kell 22:00

Nii on meil moes

"Tulin varakult, tahaks täna muusikali näha," hüüab lavastaja Andrus Vaarik trupile. On teisipäeva pärastlõuna ja esietenduseni jäänud vaid kaks ja pool päeva. Veel lehvib laval näitlejate keskel lavastaja ise, mitte tema vaim. Muusikaline juht Erki Pehk ja peaosaline Märt Avandi vaidlevad millegi üle, mis on naljakas või siis ikka pole. Esimese läbimänguni jääb veerand tundi.

Olen lubanud endale, et seekord külmast ei kirjuta, kuid õige ruttu hakkab linnahalli rõske olemine süvenemist häirima. Keeran jalad salli sisse ning imetlen näitlejaid ja lavastustruppi, kes sellistes tingimustes vastu peavad ning luua suudavad.

Nii et etteruttavalt: kui te soovite saada elamust ega taha, et muusikali peategelaseks saaks külm, pakkige end soojalt sisse.

"Kõik kristalliseerub läbimängu käigus, rohkem proovi me ei vaja," ütleb lavastaja Vaarik, kellest pole veel päris näha, et teda valdaks esietenduse-eelne seisund. See tähendab, et emotsioonid ei kipu veel üle pea kokku lööma. Liiati jõuab lavale värske tegelane, eelmisel õhtul casting'u võitnud taskukoer Mia, kes haarab oma armsuses kogu tähelepanu. Produtsent Anne Veesaar ütleb, et Mia valiti välja 35 kandidaadi seast, sest ta oli kõige sõbralikum ja armsam. Kuid veel ei tea, kas miniküülikustki pisem kutsu suurele mürale vastu peab. "Kui see talle ei sobi, siis me looma piinama ei hakka," kinnitab ta.

Tegevus toimub möödunud sajandi 30ndatel New Yorgi ja Inglismaa vahel sõitva luksusliku kruiisilaeva S. S. America pardal. Teiste seas asuvad Londoni poole teele seksikas usukuulutaja Reno Sweeney (Kaire Vilgats), kes on saanud ööklubi lauljaks, kaunis uustulnuk Hope Harcourt (Kristi Roosmaa) koos oma lesestunud ema Evangeline Harcourt'iga (Ines Aru), rikas inglise härrasmees Lord Evelyn Oakleigh (Bert Pringi), kellest peaks laeval saama Hope'i abikaasa, haletsusväärne gangster Moonface Martin (Tõnu Kark), tema seksikas tibi Erma (Ülle Lichtfeldt) ning punnsilmne suurärimees Elisha Whitney (Peeter Jakobi). Saatuse, juhuse ja enese tahtel jõuab viimasel hetkel pardale ka Whitney noor assistent Billy Croker (Märt Avandi), kes on lootusetult armunud Hope'i, kelle käsi on lubatud aga teisele. Edasine toimub nagu muusikalis.

Kindlasti näeb juba tänasel esietendusel säravaid karaktereid, kuuleb Cole Porteri maailmaklassikaks saanud meloodiaid ning saab nautida Märt Avandi lähenemist muusikalile.

Hetkel kuum