Rahumaa võttis Kruuda vastu kasutusele aresti

Lemmi Kann 25. november 2008, 00:00

Aresti põhjuseks oli üle aasta Kalevi ostu proovinud Indrek Rahumaa juhitava Alta Capitali tütarfirma Alta Foodsi soov saada tagasi makstud 94 miljonit krooni leppetrahvi. Alta Foods esitas arbitraažitaotluse Stockholmi Arbitraažiinstituudile ning ühtlasi taotles Harju maakohtult Kalevi vara arestimist, mida viimane reedel, 21. novembril tegi.

Rahumaa ega Kruuda ei olnud eile kommentaaride küsimiseks Äripäevale kättesaadavad, suhtlesid õigusosakondade juhid.

Küll aga saatis Kruuda meediasuhteid korraldav Meelis Kubits Äripäevale e-kirja, milles soovitas vaadata, mida Alta Capitali mehed veel kevad-suvel Kalevi tehingu kohta rääkisid ja et miks kohe ei hagetud.

Alta Capitali õigusosakonna juhataja Anton Sigal ütles, et nende nõue põhineb Kaleviga eelmisel aastal sõlmitud aktsiate müügilepingul, mis lubas Alta Foodsil lepingust ühepoolselt taganeda seoses olukorra järsu halvenemisega finantsturgudel.

Komistuskiviks said Sigali sõnul erinevad nägemused sellest, kas olukord turgudel on ületanud lepingus sätestatud kriteeriume.

"Saime nende (Kalevi - toim) positsioonist niimoodi aru, et nemad ei näe, et turul oleks toimunud midagi erakordset. Meie nägemus on see, et need sündmused, mis I ja II kvartalil aset leidsid, olid ikkagi väga märkimisväärse mõjuga," selgitas Sigal.

Alta Capital Partnersi investeerimisnõustaja Jaak Raid viitas Ameerika investeerimispanga Bear Stern kokkukukkumisele, pärast mida halvenes olukord nii krediidi- kui ka aktsiaturgudel drastiliselt.

"Meie seisukoht tuleneb ka väga kitsalt sõlmitud kokkuleppest, mis ütleb, et kui ostu-müüki ei toimu, siis ettemakse tagastatakse," ütles Raid.

"Arvame, et ettemaksu ei peaks tagastama. Siin meil see vaidluse koht ongi - meie leiame, et sellist põhjust ei ole. Me ei tahaks hakata sellel teemal ajakirjanduse vahendusel Altaga vaidlema," lausus ASi Kalev õigusteeninduse juht Allan Viirma.

Eileõhtuses ametlikus börsiteates väitis Kalev, et kavatseb kohtumääruse vaidlustada. "Arvestades Alta Foodsi väidetava nõude suurust, on kohtumäärusega koormatud ebaproportsionaalselt palju ASi Kalev vara. Kalevi hinnangul võib kohtumäärus praegusel kujul püsima jäädes takistada oluliselt Kalevi või tema tütarettevõtjate igapäevast majandustegevust," seisab teates.

Kalev teatas ka, et esitas suvel seoses Alta Foodsi poolt aktsiate müügilepingu täitmata jätmisega viimase vastu kohtuvälise kahjunõude kokku summas 231,6 miljonit krooni. "Kalev ei kiirustanud hagimenetluse algatamisega Alta Foodsi vastu, vaid tegutsedes heas usus andis ostjale aega leida võimalusi oma kohustuste täitmiseks."

Kohus arestis Kalevi kasumlike tütarettevõtjate aktsiad, sh Kalev Chocolate Factory ja piimaettevõtja ASi Kalev Paide Tootmine, mis on ühinemas ASiga Tere.

Kalevil ei ole võimalik nüüd kuni kohtu otsuseni oma põhitegevusi maha müüa. Suvel kirjutas Kruuda firmale kuuluv Ärielu, et Kruuda ei loobu firmade müügiplaanist. Uudiseid võimaliku ostja kohta oli ajakirja teatel oodata sügisel.

Alta Foods ootab vahekohtu otsust ettemaksu tagastamise osas 2009. a esimesel poolel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing