Harry Tuul • 1. juuni 2015 kell 13:45

Karums liitub Premia perekonnaga

Premia ostnud Andrei Beshmelnitski ostis ka Karumsi tootja  Foto: Veiko Tõkman

PRFoodsi jäätisetootmise Premia ostnud Andrei Beshmelnitskile kuuluv Food Union plaanib nüüd osta ka Läti suurima piimatootja Rigas Piensaimnieks, mille kõige tuntum kaubamärk on Karums.

Varem on Rigas Piensaimnieks kuulunud ka eestlastele, kui 2007. aasta mais omandas ettevõtte Indrek Rahumaa juhitud Alta Capital Partners. Pärast firma varingut kuulus Läti tuntuim piimatootja alates 2010. aastast investeerimisfondile Darby Private Equity.

Seejuures Eesti investorid, eesotsas Swedbanki ja Gild Arbitrage'i klientidega, jäid toona rahast sootuks ilma, sest ettevõtte aktsiad olid panditud nimetatud USA fondile.

Beshmelnitski selgitas Läti meediale saadetud teates, et tegu on järjekordse sammuga luua Baltimaade suurim piimatööstus.

Mullu oktoobris teatas Premia Foods, et müüb kogu oma Baltikumi ja Venemaa jäätise ja külmutatud kaupade äritegevuse 27 miljoni euro eest Andrei Beshmelnitskile kuuluvale Food Unionile.

Rigas Piensaimnieksi ostu rahastab Food Unioni ametlik finantspartner Meridian Capital. Rigas Piensaimnieksi käive oli mullu 32,9 miljonit eurot ja kasum 0,7 miljonit eurot.

Hetkel kuum