Aadu Luukase miljonipreemia sai David Vseviov

25. november 2008, 16:40

Aadu Luukase miljonikroonise
missioonipreemia sai täna Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov.

"Oleme harjunud sellega, et tihti leiavad oma panuse eest äramärkimist ja tunnustamist eelkõige organisatsioonid. Kuid edukatele organisatsioonidele ning ühiskonnale tervikuna ei anna hingestatust ja vaimsust mitte abstraktne inimeste kogum, vaid tegusad ja ideedega inimesed. Üheks selliseks inimeseks Eesti ühiskonnas on David Vseviov," põhjendas Aadu Luukase sihtasutuse nõukogu esimees Indrek Luukas.

Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi sõnul on David Vseviovi näol tegu ühe olulisema Eesti ajalooteadvuse kujundajaga viimastel aastakümnetel. "Eriti tähtis on tema rahulikult mõtisklev ja tasakaalustatud vaatenurk, mis on alati ületanud rahvuslikku piiratust. See on muu hulgas aidanud meil paremini mõista lähedast ja samas nii müstilist Venemaad," ütles ta.

"David on inimene, kes kannab kindlalt Eesti identiteeti ja lojaalsust oma kodumaale. Tema ajaloolase pilk rõhutab inimlikkust, mis läbi ajaloo muudab arusaadavamaks meie tänased ja homsed arengud," märkis Kivi teaduste akadeemia suures saalis toimunud pidulikul tseremoonial.

Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu valis 33 taotluse seast viis missioonipreemia laureaadi nominenti. Nendeks olid professor David Vseviov, liikumispuuetega inimeste liit, MTÜ Salu Kool, sihtasutus Metsaülikool ja Vanalinna Hariduskolleegium. Missioonipreemia konkursile said esitada taotlusi kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, sihtasutused ja mittetulundusühingud.

Missioonipreemia pälvib isik või organisatsioon, kes paistab silma Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja meie rahva elukvaliteedi edendamisega. Missioonipreemia konkurss korraldatakse koostöös Eesti Koostöö Koguga. Preemia anti esmakordselt välja 2007. aastal, mil selle pälvis Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Aadu Luukase sihtasutuse nõukokku kuuluvad Indrek Luukas, Tõnu Kaljuste, Andres Keevallik, Sulev Loo, Hans H. Luik, Peep Mühls, Andres Root, Einar Soone, Urmas Sõõrumaa, Marika Valk ja Raivo Vare.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing