Ettevõtja: pakett on tõeline kergendus

22. jaanuar 2009, 16:21

Haapsalu Uksetehase omanik ja juht Ago
Soomre ütles aripaev.ee-le, et tervitab kindlasti eksportijate nelja miljardi
kroonist tugiprojekti – selle vastuvõtmine näitaks, et ettevõtted ei ole
üksi.

„Väga vajalik samm. Kui see vastu võetakse, siis see on esimene tõeline kergendus, et ettevõtted ei ole üksi,“ ütles Soomre ning lisas, et on ka juba eeldatavate paketi reeglitega tutvunud.

Ta rõhutas, et selline riigi toetus on väga oluline, kuna kõik ettevõtjad teavad, kui keeruline on praegu pankadest laenu saada.

Ta tõdes, et abi saamiseks ettevõtetele püstitatud kriteeriumid on karmid, kuid kõigile ei saa ju toetust anda ka. „Praegu on palju ettevõtteid, mis peavadki turult ära kaduma, kuna nende äriplaan pidas vett ainult räige kasvu tingimustes. Peab olema välja selekteeritud, et ettevõte on elujõuline,“ lisas ta ning ütles, et tegemist on ikkagi riigi rahaga, mida tulebki karmimate kriteeriumite alusel jaotada.

Eile arutatud eksportivatele ettevõtetele suunatud 4 miljardi krooni suurune abipakett peaks aitama hoida tööhõivet praeguses olukorras ning täidaks oma eesmärki, kui muudaks raha ettevõtjatele kergemini kättesaadavaks, rääkis Eesti Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Pakett koosneb järgmistest meetmetest:
- Riigi garantii pankade võetavatele laenudele, raha arvestatud 2 miljardit krooni, abi saaks 300 ettevõtet
- Pankade rahastamine (koos riigipoolse finantseerimisega hankida finantsturgudelt ressurssi, mida pankadele edasi laenata konkreetsete lepingute alusel ettevõtjatega) - 0,8 miljardit või teise variandina 1,2 miljardit, millest riigilt tuleks 0,4 miljardit krooni
- Pangalaenude refinantseerimine - 0,4 miljardit krooni, kõik riigilt
- Omakapitali laen (täiendava allutatud laenu andmine ettevõttele, kelle omafinantseeringu määr jääb panga silmis liiga madalaks) - 0,4 miljardit, kõik riigilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. February 2009, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing