Milder: riik peaks aitama töökohti hoida

22. jaanuar 2009, 13:36

Baltika peadirektor Meelis Milder ütles, et
praegu oleksid olulised riigi investeeringud, mis võimaldaksid luua uusi
töökohti või säilitada olemasolevaid.

Milder arvates võiks neid teha näiteks Euroopa fondide või Euroopa rahaga.

„Ma arvan, ettevõtja ootab täna riigilt tugi ja abiprogramme, et asi muutuks konkreetseks ja ettevõtja saaks aru, mis paremaks läheb või tema jaoks muutub,“ sõnas Baltika peadirektor, kes leidis, et samal ajal peab riik aktiivselt ka oma kuludega tegelema. „Meie võimalus rahaliselt riigilt tuge saada on väike, sisemine stabiilsus oleks olulisem,“ rääkis Milder sellest, mis oleks võimalik ja oluline teha, ning lisas, et tõenäoliselt Eesti endale selliseid ulatuslikke abi tugiprojekte lubada ei saa, nagu teevad suured riigid.

"Riik peaks muutuma konkreetseks, ideid on liiga palju, aga midagi konkreetset ei ole. See tekitaks ettevõtjates piisavalt kindlust,“ rääkis Milder.

Eile sai rohelise tule eksportijate 4 miljardi kroonine toetuspakett, mille majandus- ja kommunikatsiooniminister loodab veebruaris valitsusse viia. „Kena on öelda 4 miljardit, aga mida see ettevõtjate jaoks tähendab,“ ütles Milder, kellel enda sõnul paketist ülevaadet pole.

Täna teatas majandusminister Juhan Parts, et eile kogunenud töögrupp leidis, et eksportivaid Eesti ettevõtteid toetavate tegevuste võimalik kogumaht võiks olla 4 miljardit krooni, millest riigi otsene rahaline panus on 1,2 miljardit krooni. Praegu on olemas neli riiklikku tugimeedet: KredExi antav laenugarantii, kapitalilaen, KredExi käendusega stardilaen ja lühiajaline ekspordigarantii kuni 90% kattega.

Uue meetmena kaalub riik võimalust toetada Eestis tegutsevaid panku selleks, et nad saaksid koos riigi finantseerimisega kaasata finantsturgudelt odavamalt täiendavat raha ettevõtluse tarbeks, kui nad seda täna saavad oma emapankadelt. Samuti on kaalumisel võimalus ettevõtetele ekspordiks täiendavate garantiide andmine ning pangalaenude refinantseerimine riigi poolt konkreetsetele eksportivatele ettevõtetele, kel tekib ajutisi raskusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing