Kriisijärgses olukorras suureneb naiste osakaal tööturul

03. veebruar 2009, 09:52

Majandusteadlaste sõnul suureneb aastaks
2015 kõige enam vajadus töötajate järele teenindussektoris, kus luuakse üle
maailma juurde 500 miljonit töökohta, Manpower INC spetsialistide arvates
lahendab töötajate probleemi naiste suurem kaasatus tööturule.

"Et tagada oma ettevõttele eelis majanduskriisi möödudes, tuleks täna ettevõtjatel ja riikidel luua paindlikumad võimalused, et naiste osakaalu tööturul suurendada", toonitas Manpower Inc EMEA regiooni president Barbara Beck Maailma Majandusfoorumil Davosis.

Tagamaks naiste suuremat osalemist tööturul, peaks nii ettevõtted, valitsused kui ka inimesed ise olema valmis fundamentaalseks muutuseks tööturul. "Vähepaindlik tööturg on üks tõsisemaid takistusi lahendamaks nii praegust rasket olukorda tööturul kui ka naiste suuremat kaasamist tööturule," kommenteeris Heigo Kaldra, Manpoweri tegevjuht Eestis.

"Kontoris veedetud aja asemel tuleks hakata rohkem hindama tulemusi ja teadmisi. Luues võimalused paindlikuks või osaliseks tööajaks ning töötamiseks kontorist eemal, on võimalik tõsta nii motivatsiooni kui ka töötahet ja tulla võitjaks kriisijärgses olukorras,“ lisas Kaldra.

Manpower Inc on 1948. aastal USAs asutatud rahvusvaheline personaliettevõte, mis tegutseb 80 riigis. Eestis tegutseb Manpower alates 2004. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2009, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing