Maksuamet: lisakärped vähendavad maksulaekumist

03. veebruar 2009, 15:42

Maksuhalduril on praegu piisavalt
infot maksudest kõrvalehoidjate kohta ning ressurss nendega
tegeleda, kuid kärbitud kulud vähendaksid maksude laekumist, rääkis
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov.

"Kulupiirang ei tähenda veel eelarve vähendamist, vaid kulude külmutamist. Hetkel otsime võimalusi kulude ajatamiseks, et täita ettekirjutatud 7% piiridesse jäämise nõuet," rääkis Jegorov ametiasutuste kohustusest 1/6 võrra kulusid piirata.

"See on äärmiselt keeruline, kui mitte öelda, et pea võimatu ülesanne, sest MTA on eelmise aasta lõpus läbiviidud struktuurireformi käigus saavutanud olulise säästu, olles koondanud 163 reaalselt täidetud ametikohta," sõnas ta.

"See on meile teadaolevalt suurim riigiasutuste seas läbiviidud koondamine," lisas Jegorov. Tema sõnul võimaldas suurkoondamist õigesti ajastatud IT-arenduste lõpetamine ning teenuste mahu piiramine paljudes regioonides.

"Kui läbiviidud reformi eesmärgiks oli tõsta tehtava töö kuluefektiivsust, siis edaspidised kärped tähendaksid kõrgendatud riski tulemustele ja kvaliteedile. Maksu- ja tolliametil on piisavalt infot maksudest hoidujate kohta ning piisav ressurss nendega tegelemiseks tagab riigi tulude laekumise ja ausa konkurentsikeskkonna hoidmise," selgitas ta.

"Ka töö maksuvõlgadega nõuab viimasel ajal aina suuremaid pingutusi. Tänases olukorras ei ole MTA-l võimalik planeerida töötajate edasist koondamist, katet kärbetele tuleb otsida teistest allikatest," lisas ta.

Hetkel on problem selles, et paljud investeeringud on seotud esimesel poolaastal lõppevate IT-arendustega, mistõttu jääksid ka protsentuaalselt suuremad kulud aasta esimesse poolde.

"Ka majandamises jääb suur osa kulusid (maamaksuteated, muutunud deklaratsioonide vormid jms) aasta esimestesse kuudesse. Suhtleme rahandusministeeriumiga ning loodame leida mõistlikke lahendusi," ütles Jegorov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2009, 19:35
Otsi:

Ava täpsem otsing