Rain Lõhmus tulevase börsifirma võlakirju ei ostaks

13. märts 2009, 07:36

SMS Laenu tegevjuhi Aaro Sosaare sõnul toob
kiirlaenufirma sel kuul oma võlakirjad Tallinna börsile. Suurinvestor Rain
Lõhmus siiski sõnumilaenufirma võlakirjadele raha ei kulutaks.

Sosaare sõnul oli möödunud aasta septembris korraldatud 2,67 miljoni eurose (42 miljonit krooni) emissiooni üks eeltingimustest väärtpaberite noteerimine Tallinna börsil, kirjutas märtsikuine ajakiri Saldo.

2008. aasta septembris korraldatud emissiooniga kaasati investoritelt raha 16-20protsendise aastaintressiga. Võlakirjad tuleb lunastada selle aasta septembris.

Ettevõtte tegevjuht pole hetkel veel täpselt kindel, kuidas üleval rippuvat laenu refinantseeritakse.

„Siin on mitu võimalust. Kas emissioon refinantseerida, osaliselt refinantseerida, mahtu suurendada või välja maksta,“ ütles Sosaar, kelle sõnul sõltub kõik see sellest, mis intressiga õnnestub sügisel raha laenata. Praegu võlakirjainvestoritele makstavat 16-20% aastaintressi peab SMS Laenu juht ettevõtte riskiastet pidades liialt kalliks.
SMS Laen teenis 2007. aastal 10,7 miljoni kroonise kasumi. Sosaare sõnul ületati see tulemus möödunud aastal.

LHV Groupi üks omanikest, investeerimispankur Rain Lõhmus ütles Äripäevale, et tema oleks väga ettevaatlik börsiletulevatesse võlakirjadesse rahapaigutamise suhtes.

„Võib-olla on tegemist suurepärase firmaga, aga isiklikult on mul antud tegevusvaldkonna suhtes teatud ettevaatus,“ märkis Lõhmus.
Tema sõnul mõjutab antud juhul investeerimisotsust ka eetiline aspekt.

„Ja nii või teisiti tuleb antud valdkonnas varem või hiljem ka tagasilöök. Ma ei oska täpselt öelda, kas see tuleneb sellest, et inimesed ei maksa laene tagasi, riigivõimuorganite otsuste tõttu või kuskilt kolmandast kohast, aga mul on aja jooksul välja kujunenud teatud ettevaatlikkus. Igale poole ei pea enda nina toppima.“

Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik lisas, et tema nende võlakirjade börsiletulekule suuremat tähelepanu ei pööraks.
„Mina ei investeeriks neisse raha. Ma ei julgeks. Usun, et selles valdkonnas on rasked ajad tulemas. Kasumlikkus enam selline ei saa olla. Küsimus on, kas see läheb kahjumlikkuseks üle või mitte,“ arutles Lepik

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 10:48
Otsi:

Ava täpsem otsing