Ivari Padar: Eesti sai häid laenupakkumisi

30. aprill 2009, 12:15

Laenu küsimise otsust kommertspankadelt on
toetanud Eesti riigi suhteliselt headest krediidireitingutest mõjutatud
pakkumised, kommenteeris rahandusminister Ivari Padar tänast valitsuse otsust
laenata 6,5 miljardit krooni.

"See annab kinnitust Eesti suutlikkusele oma riigi rahakotti valitseda ning teha mõistlikke eelarveotsuseid," lisas ta. Padari sõnul on kiire majanduslangus pingestanud riigieelarve olukorda, mis tähendab ühelt poolt vähenevaid riigieelarve tulusid ning teisalt suurenevaid vajadusi riigipoolseks toetuseks.

"Riigi kulud ületavad märtsi lõpu seisuga tulusid kahe miljardi krooni võrra, mistõttu tuleb valitsusel kasutusse võtta täiendavad rahalised vahendid ka laenu näol," rääkis Padar. "Rõhutan aga, et kõik valitsuse poolt plaanitavad eelarve defitsiiti kahandavad otsused vähendavad vajadust kasutada reserve, võtta laenu ning seega hoida kokku ka intressikulult," märkis ta.

Valitsus volitas tänasel istungil rahandusminister Ivari Padarit allkirjastama sel aastal laenulepinguid 6,5 miljardi krooni mahus, et tagada riigieelarvest tehtavate kulude õigeaegne ja tõrgeteta väljamaksmine. Laenu plaanitakse võtta Euroopa Investeerimispangast ja Swedbankist. Laenulepingute allkirjastamine toimub maikuu jooksul. Täpsemad laenutingimused avalikustatakse pärast laenulepingute allkirjastamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2009, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing