Rõivas: Tallinna eelarve peagi 20% miinuses

24. mai 2009, 09:24

Reformierakondlasest riigikogulane Taavi
Rõivas hoiatab enda ajaveebis, et linnapea Edgar Savisaare mesijutust hoolimata
liigub linn tervenisti 20%-lise eelarvedefitsiidi suunas.

"Kuigi Savisaar püüab jätta Tallinnast mulje kui õitsvast oaasist, mille majandusseis ja eelarvepositsioon on suurepärane, on reaalsus risti vastupidine. Praeguse seisuga liigub Tallinn suisa 20% suuruse eelarvedefitsiidi suunas ehk kulutab tugevalt üle võimete," väidab Rõivas.

Kust tuleb 20%-line miinus?
Rõivas selgitab: "Vastuvõtmisel oli 2009. aasta eelarve planeeritud pisut suuremasse kui 5%-lisse defitsiiti. Üleriigiline kokkuhoid (riigilt laekuva tulumaksu vähendamine) mõjutab veel ca 2,5% ulatuses. Ülejäänud 12-13% miinust on otseselt seotud võimete ja üldise majanduskeskkonna ülehindamisega."

Kuigi volikogu pole Rõivase teada eelarve realistlikumaks kärpimist arutanud, on linn siiski sundinud näiteks lasteaedasid kokkuhoidlikumalt majandama, mis praktikas tähendab nii õpetajate sissetuleku langust kui lasteaia lahtiolekuaegade vähendamist.

"Samuti oluliselt raskemaid majandamisvalikuid lasteasutuste juhatajatele," muretseb reformierakondlane.

Suurt eelarve puudujääki ja ebareaalset eelarveplaneerimist näitab Rõivase hinnangul ka Russalka ristmiku mitmetasandiliseks ehitamise peatamine ehk Pirita ja Lasnamäe merepoolse külje elanike igahommikuste ummikute jätkumine.

"Kuigi riik otsustas seda ristmikku Euroopa Liidu vahenditest poole miljardi krooniga toetada, keeldus linn omaosaluse maksmisest ning on jätnud kokku ostmata ka arvestatava osa ristmikualusest maast," teab poliitik.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2009, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing