Sõõrumaa firma nõuab äripartneri pankrotti

16. juuni 2009, 13:42

Urmas Sõõrumaale kuuluv U.S. Invest nõuab
kohtu kaudu äripartneri Gunnar Kooli juhitava AAB VIP Kinnisvara OÜ
pankrotti.

Gunnar Kool jäi Äripäevaga rääkides napisõnaliseks, öeldes esimese hooga, et ta ei saa rääkida ning talle võiks helistada ülehomme. Siis tunnistas ta aga, et ei taha teemat kommenteerida ning tegemist on firmade omavahelise asjaga.

ABB VIP Kinnisvara osanik on Hannes Kool ning firma oli koos U.S. Investiga nüüdseks pankrotis Versus Investi osanik. Versus Invest opereeris Hugo Bossi ja Joop kaubamärke müüvate poodidega Eestis ja Lätis.

Kohus kutsub 11. augustil toimuvale istungile AAB VIP Kinnsivara esindajana ka Gunnar Kooli. Kui võlgnik ei ilmu asja arutamiseks määratus kohtuistungile, võib kohus kohaldada võlgniku sundtoomist, seisab Ametlikes Teadaannetes.

Märtsis kuulutas Harju maakohus välja Versus Investi pankroti. Ettevõte taotles ise enda pankrotti, sest tegevjuhi Priit Lavitsa sõnul oli võlgnevuste hulk nii suur, et saneerimisel ei oleks olnud mõtet.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu kirjutas oma blogis möödunud kuul, et Gunnar Kool koos Raul Rinkiga tahab hakata Vene teadlastega Valgevenest kütust tooma. Tänavsuu andmetel tunatakse Gunnar Kooli Urmas Sõõrumaa kompanjoni ja ilutulestikumüüjana, kes võitis enampakkumise Keila-Joa mõisakompleksile, kuid ei ilmunud notari juurde ostu vormistama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 12:14
Otsi:

Ava täpsem otsing