Ansip: kui me majanduskasvu ei usu, siis seda ei tule

25. juuni 2009, 13:39

Peaminister Andrus Ansip leiab, kui heita
kõrvale pessimism ja uskuda, et Eesti jõuab viie rikkaima riigi hulka, siis on
see eesmärk ka saavutatav.

Peaminister kritiseeris inimesi, kes elavad päeva kaupa. Ansip ütles, et 2007.aastal rääkisid mõned huvigrupid kriisist, kuid nüüd needsamad inimesed tunnistavad, et tegemist oli hoopiski buumiga. "Need inimesed eksisid rängalt," lisas Ansip. Peaminister rääkis, et tol ajal ei osanud ühegi riigi peaministrid ega presidendid ette näha majanduskriisi puhkemist.

"Kas Eesti majanduskriis on sügavam kui teistes riikides?" küsis Ansip ja selgitas, et Eesti ei ole sügavamas majanduskriisis kui näiteks lähedalasuvad riigid. "Oma majanduskasvu poolest oleme kõik 2005. aasta tasemel," märkis peaminister lisades, et meil on teistest oluliselt paremini läinud ning näiteid ei pea ainult lõunapoolt otsima.

Ansip leidis, et järgmise 15 aasta jooksul peame üle elama veel ühe majanduskriisi. "Kogu asjale vaadates, tuleks silmas pidada suuremat ajaloolist konteksti," ütles Andrus Ansip ja lisas, et kui me ise usume ja oleme suutelised jätkama kiire majanduskasvuga, siis majanduskasv ka tuleb. "Kui me ei usu, siis ei tule ka," lisas ta.

"Padupessimistidele soovitan tõsiselt süveneda meie naabrite juures toimuvasse," ütles Ansip, tuues näiteks Venemaa ja Skandinaavia riigid, kus rahvusvaluutad on kaotanud pea neljandiku oma väärtusest.

Eesti on olnud päris hästi ette valmistatud majanduskriisiks, arvas Ansip. "Oleme kogunud märkimisväärsed reservid, oleme võlad tagasi maksnud."

Tema sõnul on Eesti on üks nendest vähestest riikidest, kus valitsuses pole pidanud panganduse päästmiseks maksumaksja raha kulutama. "Kõik see on kuidagi juhtunud, kuigi valitsuses ja Eesti Pangas pole kõige nutikamad?" küsis Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2009, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing