Sõlmiti Estlink 2 merepõhja uuringute leping

29. juuni 2009, 14:04

Elering OÜ (endise nimega OÜ Põhivõrk) ja
Saksa uuringufirma Fugro OSAE GmbH sõlmisid 25. juunil töövõtulepingu
alalisvoolu merekaabli Estlink 2 trassi uuringuteks.

Tööde lepinguline maksumus on poolteist miljonit eurot ehk veidi üle 23 miljoni krooni. Sõlmitud töövõtulepingu mahus tehakse merepõhja geofüüsikalised uuringud, mis annavad infot merepõhja tingimuste kohta. Samaaegselt viiakse läbi ka geotehnilised uuringud – teostatakse pinnaseproovide võtmised ning nende analüüsid laboratooriumis.

Meretrassi pikkuseks planeerime 140 kilomeetrit ning uuritava trassi laius jääb 200 ja 300 meetri vahele olenevalt merepõhjast, ütless Eleringi projektijuht Reigo Haug.

Merepõhja geofüüsikalise kaardistamise ja proovide võtmise järel tehakse vajalikud sukeldumised, mille käigus uuritakse neid objekte, mis on eelnevalt leitud. Pärast geofüüsikalisi uuringuid ning esmast analüüsi määratakse kindlaks geotehniliste ja keskkonnaalaste uuringupunktide asukohad ning viiakse läbi järgnevad uuringud.

Merepõhja uurimine on olulise tähtsusega kogu Estlink 2 projektile kuna selle tulemusena saadav teave on lähtematerjaliks kaabelliini projekteerimisel, kaabli valmistamisel ja paigaldamisel. Seetõttu on kvaliteetselt teostatud uuringud kindlaks aluseks edaspidises töös, rääkis Eleringi juhatuse esimees Lembit Vali.

Töödega alustatakse 6. juulil. Väliuuringute kavandatav lõpptähtaeg on augustis ning uuringutulemuste lõpparuande esitamine peab toimuma käesoleva aasta detsembris. Tööd tehakse uurimislaevalt MV Meridian.

Rahvusvahelisel hankel osales viis pakkujat, kellest neli täitsid kvalifitseerimistingimused. Võitjaks osutunud Fugro OSAE GmbH on 50 riigis tegutsev firma, mis teostab geodeetilisi, geotehnilisi ja geofüüsikalisi uuringuid merel, maal ja õhus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2009, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing