Vene kasiinokeeld toob ülehomme 400 000 töötut?

29. juuni 2009, 14:00

Riigi otsus 1. juulist kasiinod kaotada
toob kaasa ühe suurema masskoondamise Venemaa lähiajaloos, ükski ettenähtud
neljast uuest lubatud hasartmängupiirkonnast pole veel valmis.

Kasiinoärimeeste ja valitsuse hinnangud töökohtade kadumisele, mis kriisiajal on tõsine mure, erinevad kordades, kirjutas täna New York Times. Esimesed pakuvad praegu kasiinodega seotud töökohtade kaoks 400 000, riik 60 000.

Tollase presidendi ja tänase valitsusjuhi Vladimir Putini poolt kolm aastat tagasi välja käidud plaani puhul saata hasartmängud nelja tsooni riigi keskustest eemal võiksid reklaamlaused kõlada mitte just kutsuvalt: "Tule Siberi Las Vegasesse! Pane pidu Põhja-Korea piiri ääres," kuid osalt just see valitsuse mõte oligi.

2006. aasta lõpus duumas vastu võetud hasartmänguseadus lubas vastavat äri Kaliningradi oblastis, Lõuna-Siberis Altai krais, Krasnodari krai ja Rostovi oblasti piiril Aasovi mere ääres ning Primorje krais Kaug-Idas. Hoolimata ärimeeste huvist ja tehtavaist ettevalmistustest ei ole ükski neist ülehomme valmis mängureid vastu võtma.

Hasartmänguärimeeste lobigrupid on teinud tugevat tööd püüdega keelu jõustumistähtaega edasi lükata. "Seadust ei vaadata mingil moel ümber ja ei ole mingit tagasiminekut, kuigi mitmesugused äriorganisatsioonid on just selle nimel lobistanud," ütles Venemaa president Dmitri Medvedev mais. "Oli aeg, kus kõik need klubid-kasiinod levisid nagu vähkkasvaja. Me paneme need kõik kinni. 1. juulil on Moskva puhas," märkis Moskva linnapea Juri Lužkov.

Enamiku venelaste silmis pole mänguritele õnnetust toovate kasiinode maine suurem asi ning taga leinama nad neid ei jää. Teine lugu on töötajatega. "See pöörab mu elu pahupidi, on mulle ja mu perele selline löök," rääkis Moskva Shangri-La Casino järelvaataja Irina Misatška, 32aastane üksikema. Ta nimetas võimude tegevust kriisioludes mõtlematuks. Kuna Moskvas ta uut tööd ei leidnud, lubas ta jätta viieaastase Jegori oma ema kasvatada ja minna ise tööle välismaale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2009, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing