Estonian Air müüs laenude tagastamiseks kinnisvara

Lemmi Kann 07. august 2009, 00:00

Estonian Air on PR-juhi Ilona Eskelineni sõnul arutanud võimalusi lühiajaliste laenude tagastamiseks SASile, millest üks oli kinnisvara müük. "Selgelt parima pakkumise tegi Air Maintenance Estonia," kinnitas ta. Lisaks jääb Estonian Airile soovi korral võimalus kinnisvara tagasi osta, märkis Eskelinen.

Estonian Airi nõukogu esimees Olev Schults rääkis, et lennufirma uuris ka Tallinna lennujaama võimalikku huvi, kes seda aga üles ei näidanud. "Air Maintenance Estonia jaoks on ostusoov ilmselt strateegilise väärtusega ja küllap see oli ka põhjus, miks Estonian Air sealt muidu kehva turu tingimustes mõistlikud tingimused sai," lisas ta.

Schults kinnitas, et SASi esindajad Estonian Airi nõukogus lennufirma kahe hoone SASi tütarfirmale müügi küsimuses ei hääletanud. Seega on tema sõnul vale meedias ilmunud väide, nagu kandiks SAS Estonian Airi kinnisvara oma tütarfirmale.

Tema ütlusel on normaalne, et rasketel aegadel tuleb kohustuste koormat võimalusel vähendada. "Kui seda saab teha põhitegevuseks mittekriitilise vara müügi kaudu, tulebki seda teha," ütles Schults.

Schults meenutas, et kui Estonian Airi omanikud otsustasid veebruaris kaasata täiendavaid vahendeid ettevõtte likviidsusse ning investeeringuteks, küsis lennufirma juhatus omanike pakutust 150 miljonit krooni rohkem, et tagastada SASilt võetud laenud.

"Omanikud ei toetanud juhatuse soovi ning see tähendas nii ettevõttele kui ka selle omanikele, et ettevõtte peab leidma iseseisvalt lahenduse oma kohustuste katmiseks," selgitas Schults.

Estonian Air oli mulluse majandusaasta aruande kohaselt eelmise aasta lõpu seisuga saanud suurosanikult SASilt 130,4 miljonit krooni lühiajalist laenu. Tänavu veebruaris konverteeriti 37,6 miljonit sellest Estonian Airi aktsiakapitali. Laenu tagatiseks on uute lennukite soetamiseks tehtud ettemakse.

Schultsi sõnul teeb Estonian Air ka praegusel keerulisel ajal olulisi investeeringuid ning kohendab tegevusplaane vastavalt turu ootustele. "Restruktureerimiskavad edenevad õiges suunas, mille meeldivaks kinnituseks on ka juunikuus üle pika aja teenitud puhaskasum," rääkis ta.

SAS, kellele kuulub 49% Estonian Airist, hoonete ostu ei kommenteerinud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing