Swedbank muutis Balti panganduse juhtimist

19. august 2009, 14:21

Swedbanki nõukogu kinnitas täna muudatused
Balti panganduse juhatuses, sealt lahkusid Helo Meigas ja Aivo Adamson.

Swedbanki Balti panganduse (Swedbank AS) juhatus on 1. septembrist kuueliikmeline. Juhatuse esimees on Balti panganduse juht Håkan Berg, juhatuse liikmed on Balti panganduse finantsdirektor Kristina Siimar, panga tegevdirektor Eestis Priit Perens, tegevdirektor Lätis Maris Mancinskis ja tegevdirektor Leedus Antanas Danys ning Balti äriarenduse divisjoni juht Giedrius Dusevicius.

Ühtlasi kuuluvad 16. augustist Perens, Mancinskis ja Danys Swedbanki grupi (Swedbank AB) juhtkonda.

"Tänavu aasta kevadel loodi grupi tasandil uus juhtimisstruktuur, et selgemalt ja tõhusamalt eristada nii strateegilisi kui ka igapäevaseid juhtimisvaldkondi. Sama praktikat järgime nüüdsest ka Balti panganduses, moodustades senisest väiksema liikmete arvuga seadusenõuetele vastava strateegilise ärifookusega juhatuse ja laiema tippjuhtkonna, mille tugifunktsioone esindavad juhid on liikmed grupiülestes riski-, personali-, kommunikatsioonijuhtimise ja õigusnõustamise meeskondades," selgitas muudatuse põhjuseid Swedbanki Balti panganduse juht Håkan Berg.

Tema sõnul valmib sügisel analüüs optimaalseima juriidilise struktuuri leidmiseks Baltimaade üksuse jaoks. "Praegu on pangad Lätis ja Leedus Eesti äriühingu tütarettevõtted, mis ei ole kapitali juhtimise seisukohalt kõige mõistlikum lahendus," märkis ta.

Balti panganduse senised juhatuse liikmed, personalidirektor Helo Meigas ja IT-direktor Aivo Adamson asuvad tööle tippjuhtidena Stockholmis, Swedbanki grupis. Ühtlasi loobusid nad uue ametikoha tõttu tööst ASi Swedbank juhatuse liikmena.

Balti panganduse personalidirektori kohusetäitja on alates 1. septembrist Balti personaliarenduse juht Kaspars Kaulins. Ta täidab personalidirektori kohustusi kuni ühtse Swedbank Grupi personalidivisjoni moodustamiseni, mis on osa Swedbanki integratsiooniprogrammist. IT-valdkonnas on Balti panganduse IT-direktori kohusetäitja Tarmo Pajumets kuni grupi ühtse IT-divisjoni loomise lõpuleviimiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2009, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing