Vahter: Tallinna abikorterite mõju on turule marginaalne

31. august 2009, 14:35

Tallinna elamuehitusprogramm
vähekindlustatud inimeste majutamiseks ei ohusta niigi kiratsevat
kinnisvaraturgu, ütles kinnisvaraportaalile City24.ee Martin Vahter, 1Partner
Kinnisvara tegevdirektor.

Tema sõnul hetkel mingit mõju märgata ei ole. „Raske öelda, mida tulevik toob. Pigem usun, et see mõju jääb marginaalseks,“ kommenteeris Vahter.

"Isikute ring, kes võivad Tallinna üürikorterites üürimist taotleda, on piiratud. Peamiselt on need korterid siiski mõeldud Tallinna linnale oluliste inimeste jaoks: õpetajad, arstid, raamatukogude töötajad, politseinikud, noored pered ja muud sarnased isikud. Juhul kui neid tingimusi muudetaks, siseneks linn juba kinnisvaraärisse," rääkis Vahter.

Samuti ei koosne üürnike poolt makstavad tasud ainult üürimäärast, vaid lisaks peab maksma ka kommunaalteenuste eest, lisas ta. Vahteri sõnul sõltuvad viimased nende hulgast. Näiteks võivad hinda oluliselt mõjutada turvateenus, heakorratasud jne. Samuti on kommunaalkulude oluliseks mõjutajaks hoone planeering (korteri tubade arvu suhe korteri üldpinda ning kasuliku pinna ja üldpinna suhe). Lõpuks, ega korterite üür tasuta ei ole, vaid siiski soodushinnaga.

Lisaks ei pruugi kõigile sobida linna poolt väljapakutud asukoht ja hoone suurus. Täna käib jutt siiski Lasnamäe linnaosas paiknevatest korruselamutest.

Mis puutub munitsipaalkorterite mõjust kinnisvarabüroodele, siis üürivahenduse puhul on tegemist marginaalsete tuludega, märkis 1Partner Kinnisvara juht. Kui üldse, võib mõju olla mõnele konkreetsele maaklerile.

Tallinnalt soodsa hinnaga korterit üürida soovijad esitasid viie päevaga 454 avaldust, kõige suurem on nõudlus kõige väiksemate korterite järele, teatas Raepress.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2009, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing