TeliaSonera alustas 0,5 miljardi litist pakkumist TEO LT aktsiatele

18. september 2009, 14:11

Põhja- ja Baltimaade juhtiv
telekommunikatsioonigrupp TeliaSonera alustas eile ametlikult pakkumisega Leedu
telekommunikatsiooniettevõtte TEO LT aktsiatele, teatas TeliaSonera.

TeliaSonera on olnud TEO LT aktsionär alates ettevõtte erastamisest 1998. aastal ning tema omanduses on praegu ligi 61 protsenti TEO LT aktsiatest ja ligi 64 protsenti aktsionäride üldkoosoleku häältest. 17. septembril algas pakkumine TEO LT kõigile ülejäänud aktsiatele.

”Pakkumine lähtub TeliaSonera strateegiast suurendada osalust keskse tähtsusega ettevõtetes. Leedu on meile üks koduturgudest ning TEO LT üks keskse tähtsusega ettevõtetest, seetõttu soovime oma osalust suurendada,” ütles TeliaSonera täidesaatev asepresident ning finantsdirektor Per-Arne Blomquist.

TeliaSonera pakub TEO LT iga aktsia eest 1,83 Leedu litti (8,29 Eesti krooni), pakkumise kogumaht on seega 515 miljonit litti (2,3 miljardit krooni).

„Meie pakkumine on kooskõlas TEO LT fundamentaalse väärtusega ning kajastab meie arusaama ettevõtte pikaajalistest äriväljavaadetest. Pakume korralikku, 30,7-protsendilist preemiat võrreldes börsi sulgemishinnaga 21. augustil ehk päevaga enne pakkumisest teatamist, ning enam kui 50-protsendilist preemiat võrreldes eelnenud 180 päeva mahuga kaalutud keskmise hinnaga. Pakkumishind on lõplik ning tingimused pakkumisperioodi vältel ei muutu,“ lisas Per-Arne Blomquist.

Pakkumisperiood algas 17. septembril ning Eesti investorid, kes soovivad pakkumise vastu võtta peavad müügiorderi edastama 9. oktoobriks 2009 oma väärtpaberikonto halduri kaudu.

TeliaSonera võtab vastu kõik nimetatud kuupäevaks laekuvad müügiorderid, sest pakkumine ei ole tingimuslik ning pakkuja ei ole seadnud aktsiate arvu omandamise alampiiri. Raha laekub aktsiad müünud investorite kontole 14. oktoobril 2009.

„TEO LT on hästi juhitud ettevõte ning TeliaSonera suurem osalus annab parema ligipääsu TeliaSonera oskusteabele ning uuenduslikele lahendustele, lubades arendada ja pakkuda klientidele uusi teenuseid kiiremini ning madalama hinnaga. Pakkumise kaalumiseks olev aeg on suhteliselt lühike, kuid julgustame kõiki aktsionäre kasutama avanenud atraktiivset võimalust,“ märkis Per-Arne Blomquist.

TeliaSonera osutab telekommunikatsiooniteenuseid Põhjamaades ja Balti riikides, Euraasia arenevatel turgudel, muuhulgas Venemaal, Türgis ja Hispaanias. Oleme Euroopa juhtiv kvaliteetsete ja piiriüleste kõneside-, interneti- ning mahuteenuste pakkuja meie täisomanduses oleva ülekandevõrgu kaudu. 2008. aastal oli TeliaSonera müügitulu 104 miljardit Rootsi krooni ning detsembris 2008 oli ettevõttel 135 teenusetarbijat 20 riigis. TeliaSonera aktsiad on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi ja Helsinki börsidel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing