Castro tervitab Nobeli preemia andmist Obamale

11. oktoober 2009, 12:28

Endine Kuuba liider Fidel Castro tervitas
USA presidendile Barack Obamale Nobeli rahupreemia andmist, öeldes, et see on
positiivne samm, millega tehti tema arvates siiski rohkem kriitikat USA
poliitikale minevikus, kui tunnustati Obama saavutusi.

Castro sõnul hüvitab preemia hoopi, mille Obama sai eelmisel nädalal, kui ta sõitis Kopenhaagenisse, et aidata oma kodulinnal Chicagol olümpialinnaks saada, kuid Rahvusvaheline olümpiakommitee määras 2016. aasta suveolümpia linnaks Rio de Janeiro, kirjutas Reuters.

Obama saab rahupreemia oma ülekutsete eest vähendada maailmas tuumarelvade varusid ning maailmarahu nimel töötamise eest, teatas Nobeli kommitee reedel. Kommitee otsus oli üllatav paljudele ning ajas vihaseks Obama konservatiivsed vastased Ühendriikides.

Kuid Castro, kes on Obamasse positiivselt suhtunud ka varem, oli rahul kommitee otsusega.

"Ma ei alati nõustunud selle institutsiooni arvamusega, kuid ma olen kohustatud tunnustama, et antud juhtumil on minu arvates tegu positiivse sammuga," seisis Castro kirjutatud arvamusartiklis, mis ilmus Kuuba kontrollitavas meediaväljaandes. "Paljud võivad öelda, et ta ei ole ära teeninud sellist auavaldust. Me eelistame näha selles otsuses mitte niivõrd autasu USA presidendile, vaid kriitikat mitme selle riigi varasema presidendi genotsiidipoliitikale."

83aastane Castro oli Kuuba riigijuht 49 aastat, eelmisel aastal ta astus tagasi ning tema asemel sai riigi presidendiks ta noorem vend Raul Castro.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2009, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing