Rootsi meedia: Balti riigid on Rootsi pankadele miiniväli

16. oktoober 2009, 10:03

Täna on Swedbanki pensionifondide teema
saanud laiemat kõlapinda ka Rootsi meedias – kommentaaris märgib päevaleht
Svenska Dagbladet, et ühest või teisest Balti riigist võib pankadele uus pauk
tulla mistahes hetkel.

Kõige järgi otsustades jäävad Balti riigid Rootsi pankadele miiniväljaks veel pikaks ajaks, kirjutab leht.

Leht märgib, et kolmapäeva õhtul Swedbanki ja Eesti finantsinspektsiooni vahel sündinud kokkulepe on „tavatu“ selles mõttes, et tegelikult ei olnud pangal kohustust summat kompenseerida.

Swedbank Roburi tegevjuht Mats Lagerqvist on juhtunu suhtes siiski enesekriitiline ning märgib, et huvide konflikti reguleerimiseks on vaja väga selgesõnalisi reegleid. Just selliseks puhuks, kus üks Swedbanki fond investeerib mõnda teise Swedbanki fondi.

„See on põhjus, miks me nüüd kiirkorras olemasolevaid reegleid tugevdame ja täpsustame. Kompensatsiooni maksmise põhjus on ka soov taastada Eestis usaldus Swedbanki fondide vastu,“ ütles Lagerqvist. Kui aga sellised reeglid oleksid olemas olnud, oleks võib-olla ilmnenud, et investeering oli „täiesti okei“ ütles ta.

„Arve“ pangale on 8-10 miljonit eurot.

Kommentaaris kirjutab Svenska Dagbladet, et Balti riikides tegutsemine on täna kui miiniväljal tippimine. Alles tuli pauk Lätist, kus valitsus ähvardas kehtestada seaduse, mis piirab eluasemelaenu võtnu vastutuse tagatisvara suurusega. Nüüd on helgiheitjad Swedbanki peal Eestis – lisaks sellele, et panga laenupoliitika on kriitika all, on nüüd pleki saanud ka varahaldus. Ja küllap pole kaugel seegi aeg, mil lahenduse leidmine elusasemelaenudega hätta jäänud inimeste probleemidele kerkib Läti järel teravamalt üles ka Eestis ja Leedus ….

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2009, 11:52
Otsi:

Ava täpsem otsing