Rikaste TOP: Internetiäri õigeaegsed müüjad

Aivar Hundimägi 11. november 2009, 00:00

Heina vara väärtuseks on Äripäeva hinnangul 101 miljon krooni. Selle summaga asetuks ta selle aasta edetabelis 314. kohale. Endine Tallinna ametnik Hein pani oma edule aluse töökohti vahendava portaali CV Keskus loomisega 2000. aastal ning veel mitme portaali ostmise ja hilisema müügiga.

CV Keskuse sünd sai alguse Heina ebaõnnestunud katsest asuda juhtima Eesti suurimat töökuulutuste portaali CV-Online. Näilisest ebaõnnest sai edulugu. Hein otsis tööd ja konkureeris CV-Online'i tegevjuhi kohale ning võitis konkursi. Ta oli aga ametis ainult kuu, kui omanikud andsid teada, et nad ikkagi loobusid plaanist teda palgata ning Hein leidis end jälle töötuna tööturul.

Ainus vahe paar kuud varasema olukorraga oli see, et ta oli teinud kodutöö ning 1. septembril 2000 otsustas võtta säästetud 60 000 krooni ja tellida esimese programmi, millest sai alguse CV Keskus. Ta kutsus äripartneriks oma kunagise klassivenna Erko Kundla. Mõlemad mehed aga töötasid firma käivitamise ajal mujal, et teenitud palgast maksti CV Keskuse kahe töötaja - programmeerija ja raamatupidaja - töötasu.

Esimesel aastal pakuti oma teenust tasuta, sest Kundla sõnul ei tabatud ära, et valmis on saadud asi, mida ostetakse. 2005. aastal laiendasid nad haaret ja ostsid ära portaalid osta.ee ja kv.ee. Järgmisel aastal asutati tütarfirmad Leedus, Lätis, Ungaris, Tšehhis, Poolas, Slovakkias ja Hollandis. Kaks aastat tagasi otsustasid nad müüa CV Keskuse ja 2008. aasta märtsis panid müüki osaluse Moonfish Medias. Viimane omas Eestis veebiportaale osta.ee, kv.ee, hydra.ee ja Leedus kahte kinnisvaraportaali aruodas.lt ja edomus.lt ning üldkuulutuste portaali skelbiu.lt.

"Ega aktsia ole nagu tütar, kelle mehele annad. Seetõttu osaluse müügil mingeid emotsioone ei olnud," on Hein kommenteerinud. Ettevõtte müüs ta maha selleks, et saada vabaks firma igapäevasest juhtimisest ja pühenduda perele, amatöörastronoomiale ning reisida sinna, kuhu hing ihaldab.

"Ma ei vajanud raha, seda oli mul tänu teenitud omanikutulule juba enne ka piisavalt," rõhutas Hein, kes enda sõnul naudib seda, et ei pea hommikuti minema tööle. Müügist teenitud raha paigutas ta võlakirjadesse, kinnisvarasse ja deposiitidesse. Hein ja Kundla on ka mehed, kes usaldasid osa rahast Gildi poiste kätte ning on sunnitud nüüd käima tunde kestvatel võlausaldajate koosolekutel ja lohutama end, et äkki suudavad investeerimispankurid tänaseks haihtunud summad mõne aastaga tagasi tuua.

Hein on ironiseerinud inimeste üle, kes unistavad miljonist kroonist ja usuvad, et see annab neile vabaduse. "Tegelikult ei anna miljon krooni naudingut ega vabadust kulutamiseks - see kulub liiga kähku ära," lausus ta. "Rikkus tuleb säästes, mitte kulutades."

Samas on asju, mille pealt ta ise kokku ei hoia - fotovarustus, teleskoobid ja auto peavad olema igati tasemel. Meedias pälvis ta aga pärast firma müüki tähelepanu sellega, et tasus 20 000dollarilise ettemaksu kosmoselende organiseerivale Virgin Galacticule. Kaks ja pool tundi kestev lend kosmosesse peaks tal minema kokku maksma üle 2 miljoni krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing