Riigikontrolli reisihankes küsiti nelja tärni hotelle ja Aafrika lähetusi

Kadri Paas 23. november 2009, 00:00

Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hanke tähtaeg oli 16. november. Selleks ajaks saatsid riigikontrolli pakkumused Reisiekspert, Kaleva Travel, Estravel ja Baltic Tours.

Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juht Toomas Mattson selgitas, et vähemlevinud sihtkohtadesse teenuste küsimine on otseselt seotud tööülesannetega.

"Nagu on kirjas ka hankedokumentides, tellib riigikontroll reisiteenuseid seoses ÜRO egiidi all tegutseva Kõrgeimate Kontrolliasutuste Rahvusvahelise Organisatsiooni (INTOSAI) keskkonnauditi töörühma juhi ülesannete täitmisega. Kuna keskkonnaprobleemid avalduvad kõige teravamal kujul just vähem arenenud riikides (Aafrikas asuvad riigid) ja ka suurtes tööstusmaades (Hiina), siis on tavaks korraldada ka vastavaid töörühma üritusi neis piirkondades, kus keskkonnaprobleemid on maailma seisukohalt kõige teravamad," rääkis ta.

"Kuna Eesti riigikontroll on keskkonnaauditi töörühma juht, siis on töörühma ürituste korraldamise ja neis osalemisega seotud lähetused vältimatud," lisas Mattson.

Riigikontrolli esindaja sõnul ei tähenda tingimus äriklassi piletite soodustuseks seda, et ametnikud sõidaksid peamiselt äriklassis. "Vastavalt hankemenetluse tingimustele küsitakse igaks konkreetseks lähetuseks hankes välja valitud ettevõtjatelt konkreetset pakkumust ja valitakse välja neist hinnalt kõige soodsam. Selleks, et pakkujaid hinnata, oli vaja luua nn võrdlusbaas. Võrdluseks valiti äriklassi piletid kui kulude seisukohalt indikatiivne piletiklass," selgitas Mattson.

Hotellijärku küsiti samuti võrdlusbaasi saamise eesmärgil, mis ei tähenda Mattsoni väitel, et ametnikud ööbiksid vaid neljatärnihotellides. "Peamiselt viibivad ametnikud kolmetärnihotellides," täpsustas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing