Ericssoni koondamine Eestisse ei jõua

Kadrin Karner 10. detsember 2009, 00:00

"Eesti poole peal ei ole selle mõju ulatust näha," ütles Sepp ning kinnitas, et siin kindlasti koondamisi ei tule. Ericsson Eestis töötab praegu 1434 inimest. Sel suvel ostis Ericsson suurema osas raskustes Elcoteqi Tallinna tehasest ja võttis üle 1000 töötajat.

"Rootsis oli tõesti teade, et alustatakse ametiühingutega läbirääkimisi," kommenteeris Sepp Ericssoni koondamisi Rootsis. "Aga kuidas see lõpeb, eks ole näha," lisas ta.

Ericssoni tegevjuhi Carl-Henric Svanbergi sõnul tulenevad koondamised üheaegselt nii töö hulga vähenemisest kui ka ettevõtte efektiivsuse suurendamisest. "See on meile raske päev," ütles Svandberg.

Ericsson tahab Rootsis kinni panna Gävle tehase ja vähendada Borasi töötajate arvu, kirjutas Taloussanomat. Ettevõtte teatel puudutavad koondamised 946 töökohta - Gävle tehasest 856 töökohta ja Borasist 90 töökohta.

Ericssoni metallitöötajaid esindava Göran Zetterlundi sõnul võib ligi 350 töökohta üle minna madala kulutasemega riikidesse, nagu Eesti, Hiina ja India. Sepa sõnul sellist infot tal praegu pole. Samas ei lükanud ta mingi osa töökohade Eestisse toomist täiesti ümber, öeldes, et kõik saab selgemaks siis, kui ametiühingud on Ericssoniga läbirääkimised ära pidanud. "Täna ei ole kindlasti sellist plaani, kuhu kui palju töökohti liigub," selgitas Sepp.

"Ericssoni müük näitab, et telekommunikatsiooni turg on kukkunud umbes 10%. Mida toob järgmine aasta, oleneb majandusest üldiselt, rääkis juht. "Näeme, et kahanemisnumbrid vähenevad tuleval aastal kindlasti, aga kas need pöörduvad tõusule järgmisel või ülejärgmisel aastal, selle ütlemiseks peaks juba ennustaja olema," lisas ta.

Gävle tehase sulgemine ja Borasi tehase töötajate arvu vähendamine tuli Ericssoni inseneridele üllatusena.

"Ei osanud selliseid teateid oodata," ütles insenere esindava Civilingenjörsförbundeti juht Johanni Samalistu Dagens Industri veebiväljaandele.

Gävles valmistatakse kolmanda põlvkonna mobiilivõrgus kasutatavaid seadmeid, lisaks on ettevõttel seal suur logistikakeskus.

Tehase töötajaid esindava IF Metallklubbeni juhi Anne Hillini sõnul osati sellelaadset teadet oodata. "Aga olen siiski üllatunud, et see tuli just nüüd. Tellimustega on praegu korras," ütles ta.

Ericssoni metallitöötajaid esindava Göran Zetterlundi sõnul on tegemist suure tragöödiaga niigi suure töötuse all kannatavale Gävlele. "Ajastus on halb, jõuludeni on vaid kaks nädalat. Aga see näitab, et ettevõttel pole kaastunnet ega austust," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing