Gruusia eks-peaminister läheb Aafrikasse panka juhtima

Romet Kreek 23. detsember 2009, 16:14

Gruusia endine peaminister Lado Gurgenidze läheb Rwandasse Bank of Kigali’t piirkonna liidriks muutma, vahendab Bloomberg.

„Me tahame laieneda, muutuda peamiseks mängijaks,“ ütles panga tegevdirektor James Gatera. „Püüame muutuda piirkondlikuks pangaks ja domineerivaks. Selleks tuleb meile rahvusvahelise kogemusega Lado Gurgenidze.“

Gurgenidze, kes sai vähem kui aasta olla Gruusia peaminister, kuna ta astus 2008. aasta oktoobris tagasi, on varem olnud Bank of Georgia juhatuse esimees ja enne seda ABN Amro Banki tegevdirektor.

Bank of Kigali varade maht on üle 200 mln dollari. Rwanda SKP on umbes neli miljardit dollarit ehk sama palju, kui Gruusial 2004. aastal. Pangal on 18 kontorit.

„Meie pangandussektor on nagu Gruusias neli aastat tagasi,“ ütles Gatera. "Meil on Gruusias palju õppida ja viia need teadmised Rwandasse.“

Gurgenidze pöördus tagasi pangandusse septembris, kui ta asus tööle Rumeenia miljardäri Dinu Patriciu investeerimisfirmasse Liberty Capitali. See investeerimisfirma omandas 92,1 protsenti Gruusia suuruselt seitsmendast pangast.

Rwanda majandus kasvas mullu 12 protsenti. Selleks aastaks on Rwanda valitsus prognoosinud majanduskasvuks seitse protsenti. Pangandussektor moodustab umbes veerandi SKPst.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. December 2009, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing