Riik edendab võrdsust 25 miljoni krooniga

Anne Oja 26. detsember 2009, 14:41

Riik tahab tööturul sugusid võrdsustada 24,5 miljoni krooniga, teatas sotsiaalministeerium. Raha on mõeldud peamiselt perevägivalla ohvritele ja prostituutidele.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on oluline innustada lisaks tavapärastele tööturu ergutamise meetmetele ka arusaama, et tööturul peavad kõigil olema võrdsed võimalused.

„Eesti majandus hakkab tasapisi kriisist kosuma. Võrdõiguslikkuse taotlusvoorus ootame osalema projekte, mis aitavad kaasata seni erinevatel põhjustel tööturult kõrvale jäänud inimesi. Tähtis on kasvatada mõistmist, et ühiskonna arenguks on vajalik iga inimene ja tema panus,” lisas Pevkur.

Järgmisel aastal avanevast taotlusvoorust on võimalik taotleda toetusi tööelu kvaliteedi parandamiseks, pakkudes näiteks teenuseid vähemusgruppidesse kuuluvatele naistele, perevägivalla ja inimkaubanduse ohvritele ning prostituutidele.

Toetatakse ka töö- ja haridusturu osapooltele suunatud teavituskampaaniate läbiviimist, mis tõstavad nende teadlikkust soolisest võrdõiguslikkusest, sellealastest õigusaktidest ja inimeste õigustest üldiselt.

Samuti toetatakse soolise võrdõiguslikkuse alaste uurimuste läbiviimist, mis aitavad analüüsida tööelu reguleerivaid poliitikaid ja tööturgu soolise võrdõiguslikkuse aspektist.

Kokku rahastatakse prioriteetset suunda „Pikk ja kvaliteetne tööelu” Euroopa Sotsiaalfondist kahe miljardi krooni ulatuses. Meetme „Soolise võrdõiguslikkuse edendamine” maht aastatel 2007-2013 on 24 470 588 krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi toetus on 20 800 000 krooni ja Eesti riigi poolne kaasfinantseerimine 3 670 588 krooni.

Avatud taotlusvoorudele on planeeritud vahendeid kokku 8 235 294 krooni, millest ESF toetus moodustab 7 000 000 krooni, Eesti riigi poolt nende vahendite kasutamise kaasrahastamiseks sihtotstarbeliselt eraldatavad täiendavad vahendid 823 529 krooni ja projektide omafinantseering peab olema vähemalt 411 765 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. December 2009, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing