Väinu Rozental • 3. september 2010 kell 14:55

Linnade liit ei kooskõlasta riigieelarve seaduse muudatusi

Eesti linnade liit ei ole nõus riigieelarve seaduse muudatustega, millega tahetakse järjekordselt vähendada linnade ja valdade õigusi kohapealse elu korraldamisel.

Eelnõuga tahetakse linnadele ja valdadele seada täiendavad piirangud hariduselu, teede hoolde ja sotsiaalhoolekande vahendite kasutamisel, edastas linnade liit oma pressiteates.

„Nii nagu riigi puhul, on eelarve ka kohaliku omavalitsuse jaoks kõige olulisem dokument,“ rõhutas ELLi tegevjuht Jüri Võigemast. „Kui lisaks riigieelarve küsimustele tahetakse ka kohaliku elu küsimustest järjest suurem osa otsustada keskvõimu tasandil, eemaldume üha enam demokraatia põhimõtetest.“ 

Tema sõnul on omavalitsusüksuse eelarve küll üks osa avaliku sektori eelarvest, kuid see ei ole osa riigieelarvest. „Varasemates põhimõttelistes vaidlustes, sealhulgas riigikohtu lahendis on jõutud selleni, et omavalitsuslike ülesannete täitmiseks vajalike vahendite kasutamisel tuleb lähtuda omavalitsuse enesekorraldusõigusest,“ lausus Võigemast ja lisas, et linnade liit soovib, et seda olulist põhimõtet ka riigi tasandil austatakse ja sellest kinni peetakse.

Rahandusministeeriumi poolt 19.08.2010 eÕiguse vahendusel kooskõlastamiseks esitatud  riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu kooskõlastamise tähtaeg lõppes täna.

Hetkel kuum