Raivo Sormunen • 2. detsember 2010 kell 11:12

Hiina Keskpanga nõunik: vahetage hoiused aktsiateks

Hiina peab pankades asuvad tohutud hoiustesummad suunama aktsiaturgudele, et vältida finantssüsteemi riski ning et arendada kapitaliturge, arvab Hiina Keskpanga nõustaja Li Daokui.

„Hiina pangandussüsteemi hoiuseid on äärmiselt kõrgel tasemel. Pankade kui ka riigi finantssüsteemi jaoks on üleval suur potentsiaalne risk kui pangandussüsteemist hakatakse äkki suuri summasid välja võtma,“ vahendab uudisteagentuur Bloomberg Daokui sõnu.

Keskpanga nõuandja sõnul peaks Hiina arendama oma kapitaliturge ja laiendama aktsiaturgu. Läbi aktsiaturu arengu tõmmatakse Daokui sõnul järk järgult raha pangandussüsteemist välja. Lisaks soovib ta, et rohkem Hiina fonde saaks välisturgudele investeerida.

Hiinlaste säästumäär ulatus 2008. aastal 54 protsendini, mis on Maailmapanga andmeil üks kõrgeimaid näitajaid maailmas. Vaid Liibüas, Kuveidis ja Aserbaidžaanis ületas säästumäär hiinlaste oma.

Hiina majapidamiste deposiidid tõusid septembris pankades 1,04 triljoni jüaani (1,85 triljoni krooni) võrra ja ulatusid 29,9 triljoni jüaanini (53,2 triljoni kroonini).

Hetkel kuum