Uusaastasoov: rohkem ettenägemisvõimet ja julgust

Anne Oja 02. jaanuar 2011, 09:00

Sampo pensionifondide juhi kohalt lahkunud Aari Stalde ütles vastuseks küsimusele uusaastasoovi kohta, et tahaks kõigile inimestele rohkem ettenägemisvõimet ja julgust tulevikku vaadata.

Järgneb Aari Stalde uusaastasoov.

Kui midagi soovida, siis ma sooviksin inimestele rohkem ettenägemisvõimet ja julgust vaadata tulevikku. Mu meelest hakkavadki paljud hädad ühiskonnas pihta liigsest klammerdumisest vana külge, kuigi jah, tänane kultuur sellel ju püsibki.
Kui ajalooliselt oli inimese edu võtmeks teadmiste ja oskuste ülekandumine isalt pojale ja sealt pojapojale, siis tänases multipolaarses avatud maailmas saavad edukaks vaid need, kel võime orienteeruda tulevikustsenaariumides. Kes sooviks endale isalt pärandatud aastate vanust mobiiltelefoni või arvutit; kes sooviks eilseid investeerimiskogemusi, kui üle poole turust kaupleb täna algoritmidele põhinevalt (HTF - high frequency trading)? Inimese heaolu ei määra täna enam teadmiste rohkus, sest need on paljuski piiratud, vaid oskus langetada otsuseid ja teha valikuid inimeste, infohulga ja masstooteühikute vahel kas siis ärilisteks või isiklikeks vajadusteks. Oskus valida on rohkem kui teadmised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2011, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing