Estover Grupi eksport Venemaale paisus 270%

Kaisa Gabral 14. veebruar 2011, 11:28

Piimatoodete tootja ja turustaja United Estover Groupi eelmise aasta konsolideeritud käive oli 26 miljonit eurot, kasvades aastaga 5,6 miljonit eurot ehk 28%. Kasvu oluliseks põhjuseks oli eksport Venemaale.

Kasumit teenis ettevõte 1,6 miljonit eurot, mis on 5,7% enam kui 2009. aastal.

„Kasvu oluliseks põhjuseks oli hüppeline ekspordimahtude tõus eelkõige Venemaa suunal, mis suurenes eelmisel aastal 270%, ulatudes 1250 tonnini,“ märkis kontserni kuuluva Põltsamaa Meierei Juustutööstuse OÜ juhataja Ago Teder. „Samuti  tõime mullu Eesti turule uue Piimameister Otto tootesarja, mis on kohaliku tarbijaskonna seas kiiresti populaarsust kogunud.“

Ettevõtte tooteid turustava Estover OÜ müügi- ja turundusosakonna juhataja Hannes Prits peab aastat ettevõttele igati edukaks, kuigi piimatoodete enam kui 15% hinnatõus jättis kasumile oma jälje. „Hinnatõusust lõviosa moodustas üle 30% tõusnud toorpiima kokkuostuhind, mis on aga kindlasti rõõmustav Eesti piimatootjatele,“ märkis Hannes Prits. “Kuigi majanduskeskkond on keeruline, suutsime saavutada märkimisväärse käibe kasvu.”

United Estover Groupi aastane toodangumaht tõusis 2009. aastaga võrreldes 26%, ulatudes 4900 tonnini. Ettevõtte toodangust suurima osa moodustavad naturaaljuustud, mille müük kasvas eelmisel aastal 17 %.

Tootegruppidest suurenes mullu kõige enam kohupiimade müük, mis kasvas aastaga 73%. „Hea müügitöö ja tarbijate aasta-aastalt kasvav teadlikkus ricotta tervisele kasulikest omadustest on toote populaarsust märkimisväärselt suurendanud,“ selgitas Hannes Prits. „Müügiedu mõjutas kindlasti ka asjaolu, et Põltsamaa Meierei ricottale omistati eelmisel aastal Eesti Parim Toit Tervisele tiitel.“

„Tänavu plaanime müügikoguseid suurendada vähemalt 15% ja tootmist 20%, ent täpsemad prognoosid saab teha esimese kvartali reaalsete tulemuste põhjal,“ ütles Hannes Prits.

United Estover Group OÜ tegeleb piimatoodete müügi ja tootmisega aastast 1992. Ettevõte tugineb 100% Eesti kapitalil ja pakub täna tööd 176  inimesele. Ettevõtte 2010. aasta käive oli 26 miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2011, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing