Tõnu Naissoo tähistab juubelit

Signe Sillasoo 18. märts 2011, 00:00

Täna tähistab kontserdiga Kumus oma 60 aasta juubelit džässipianist ja helilooja Tõnu Naissoo ühes Laura Põldvere ja muusikutega Hammond Triost.

Tõnu Naissoo komponeerib, õpetab EMTAs ja veedab interpreedina palju aega oma armsate klahvpillidega. Viimastest on seekord kontserdil esiplaanil Hammondi orel - pill, mida Eestis harva kuuleb.

Naissood inspireeris Hammondi oreliga tutvust tegema Jimmy Smithi kuulamine. Džässipianistidest on teda eri aegadel inspireerinud Denny Zeitlin, Jan Johansson, Keith Jarrett jpt.

Helilooja ja interpreedi tähelend algas õige varases nooruses. 16aastaselt esines tema trio Tallinna rahvusvahelisel džässifestivalil (1967), mida tema isa Uno Naissoo korraldada aitas.

Nüüdseks on Tõnu Naissool salves rohkem kui tosin heliplaati, millest seitse on ilmunud Jaapanis.

Interpreedi ja heliloojana on Tõnu Naissoo teinud koostööd mitme Eesti kollektiivi (Mickeys, Collage, Optimistid, Sinilind, Laine, Synthesis, Kaseke) ja muusikutega eri maadest (Igor Bril, Roland Stolk, Ulf Krokfors, Adam Makowicz, John Taylor, George Haslam jpt).

Kevadeks plaanitud Hammond Trio CD ei ole veel valmis, aga kontserdil võib kuulda juba uusi lugusid, mida Tõnu Naissoo esitab koos löökpillivirtuoosi Brian Melvini ja saksofonist Danel Aljoga.

Oodatud on ka kõik Uno Naissoo loomingu austajad. Märtsikuu 25. päeval sündinud Unot meenutatakse tema 83. sünniaasta puhul samuti. Tõnu Naissoo suhtub isa muusikasse austusega. Ta on salvestanud kaks heliplaati tema loominguga ning andnud arvukalt kontserte, kus kõlanud isa lood.

Kahtlemata on Uno Naissoo eeskuju poega innustanud. Tõsi, Tõnu pühendab rohkem aega interpreeditööle. Isaga oli tal väga hea klapp ja õnn töötada koos muusika loomisel kultusfilmile "Viimne reliikvia".

Üks ja peamine, mis neid kahte ühendas, oli armastus džässi vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing