Tallinna Vesi: oleme väga ebakindlas olukorras

Indrek Kald 25. märts 2011, 09:16

Muudatused regulatiivses keskkonnas jätavad ettevõtte väga ebakindlasse olukorda, ütles ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith.

"Eriti seoses igasuguse sisulise dialoogi toimumiseta konkurentsiameti ja Tallinna Vee vahel küsimustes, mis puudutavad lepinguliselt määratud tariifimuudatusi," selgitas ta.

Veefirma juhi kinnitusel on olukord seda üllatavam, et Tallinna Vesi on täitnud või ületanud kõiki erastamisel sõlmitud lepinguga võetud kvaliteedinõudeid tallinlaste ja Tallinna linna hüvanguks.

"ASi Tallinna Vesi erastamisleping ning teenusleping allkirjastati heas usus ning täielikus vastavuses Euroopa Liidu ning Eesti seadustega. Teeme kõik, mis meie võimuses, et tagada lepingute jätkuv täielik täitmine, sest nendest lepingutest on siiani sündinud märkimisväärset kasu Tallinna elanikele ning loodetavasti sünnib ka edaspidi," rääkis Plenderleith.

Ühtlasi kinnitas Tallinna Vee nõukogu firma mullused auditeeritud majandustulemused. Ettevõtte müügitulu ning kasuminäitajad võrreldes 28. jaanuaril avaldatud esialgsete tulemustega ei muutunud.

Tallinna Vee käive põhitegevusest, st veevarustuse- ja kanalisatsiooniteenuse müügist, vähenes 0,1 protsendi võrra, 706,7 miljoni kroonini (45,2 mln eurot) ning ärikasum nendest tegevustest suurenes 10,1 protsendi võrra, 377,9 miljoni kroonini (24,2 mln eurot).

Põhitegevuse osas oli reaalne tulukus investeeritud kapitalilt 5,5 protsenti 2010. aastal ja 6,30 protsenti viieaastasel perioodil 2006-2010, mis on samal tasemel teiste erastatud vee-ettevõtete poolt teenitud tulukuse määraga, teatas Tallinna Vesi börsile.

Ettevõtte nõukogu otsustas lükata aktsionäride korralise koosoleku nädala võrra edasi, 24. maile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. March 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing