Katre Pilvinski • 13. mai 2011 kell 12:42

Clik on nüüd ühe mehe käes

Väärtpaberikeskuse andmetel on AS Clik omaniku Villu Põldmäe osalus firmas tõusnud 75 protsendilt 100ni.

Ventilatsiooni- ja isolatsioonitöödele spetsialiseerunud Clikis on OÜ Wistor osalus tõusnud 75lt 100%ni. Wistori ainuomanik on Villu Põldmäe. 25% osalusest loobus teine omanik Aivar Uutar OÜ Paraboli kaudu.

Cliki 2010. aasta aruandest selgus, et firma kahjum oli mullu 7,6 mln krooni. Põldmäe ütleb tehingu kohta napilt, et ta suudab firma kahjumist välja tuua. 

Uutari väitel polnud osaluse müümise põhjuseks Cliki kahjum. „Kui Põldmäe ütleb, et ta toob firma kahjumist välja, siis mul pole põhjust tema sõnades kahelda,“ lisas Uutar.

Aruandes põhjendatakse ettevõtte viletsat tulemust ehitusturu languse otsese mõjuga. 2008. aasta teises pooles alanud surve hindadele jätkub Cliki hinnangul ka tänavu, töö hankimine on varasemast oluliselt keerukam ning eduteguriks saab paindlikkus ja eksport.

Cliki käive oli mullu 126,8 mln krooni. 2011. aastaks olulist käibemuutust ei planeerita, nendib aastaaruanne.

Jaanuaris Äripäevas avaldatud dividendide saajate nimekirjas on Villu Põldmäe 43. kohal. 2009. aastal võttis Põldmäe 9 mln krooni eest dividende. Eelmise aasta Äripäeva Rikaste TOPis oli Põldmäe 132. kohal. Põldmäe on firmade Clik ja TRV Kliima suuromanik läbi OÜ Wistor ning tema varade väärtus on 214 miljonit krooni.

 

 

Hetkel kuum