Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis tuleb päeva ja nädala ettevaate kõrval juttu hommikul avaldatavast Eesti mullusest SKPst, muusikatööstuse seisust, Eesti autovedajate ebavõrdsest kohtlemisest ja koroona kiirtestidest.
Ettevõtete kriisist taastumise väljavaade on lähiajal muutunud ebakindlamaks, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Tänases "Lavajuttude" saates meenutame detsembris toimunud suurandmete konverentsi, kus statistikaameti juht Mart Mägi rääkis, kuidas riik saab paremini andmeid väärindada.
Euroopa suurima majanduse Saksamaa tööstustoodangu kasv lakkas detsembris, kui ekspordile orienteeritud tööstust häirisid uued piirangud nii riigis sees kui väljaspool, kirjutab Reuters.
Eesti inimesed ja ettevõtted saavad ka lähitulevikus soodsalt laenu võtta ning Eesti majandus liigub jätkuvalt samas tempos meie peamiste kaubanduspartneritega, kirjutab Eesti Panga president ja Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu liige Madis Müller EKP nõukogu istungi otsuste valguses keskpanga ajaveebis.
Koroonapiirangud on praegu töötust kiirelt kasvatamas, kuid ilmselt ei võta tööpuudus ulatuslikke mõõtmeid. Pikemas vaates naaseb majandus endiste probleemide juurde, mille seas on üks olulisem tööjõupuudus, leiab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Sel aastal tuleb suur majanduskasv, mis tähendab, et ronime august välja ja veidi kõrgemalegi, usub kasvustrateeg Indrek Saul, üheksa ettevõtet kümnest alustas aga eelmises kriisis kasvu nimel tegutsemist liiga hilja.
Üldine välisnõudlus ehk Eesti suuremate kaubanduspartnerite import peaks tänavu suurenema, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Selle aasta teises pooles peaks Eesti majandus olema tagasi kriisieelsel tasemel, usuvad analüütikud, selleks aga maksab hoiatava näitena meelde tuletada maailmasõjajärgset Suurbritanniat, mis konkurentidest maha jäi.
Uus aasta jõudis taas kätte ehk on aeg vaadata ette, mida järgnevad 12 kuud kaasa toovad. Kui kiiresti majandus taastub? Kas tasub olla pigem optimist või pessimist? Kas palgaralli hakkab uuesti pihta?
Statistikaameti andmetel oli 2019. aastal Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) jooksevhindades 28 miljardit eurot. Harjumaa moodustas sellest 18 miljardit eurot, millest omakorda 15 miljardit eurot tuli Tallinnast.
Äsja avaldatud ettevõtete kolmanda kvartali tulemused kinnitavad, et olukord Eesti majanduses paranes suvekuudel märgatavalt. Kahjuks sunnib viiruse hoogne levik taas piiranguid kehtestama, mis tõotab lähikuudeks järjekordset madalseisu, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Suure autotootja raamatupidamislikud liigutused on jätnud suure jälje Eesti majandusstatistikale. Kas tulevikus on neil mõju ka reaalmajandusele, küsib SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.