Keila haigla ostab 25 miljoni krooniga sihtasutus PJV Hooldusravi

Silvia Kruusmaa 16. mai 2011, 14:24

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja SA PJV Hooldusravi sõlmisid täna lepingu, millega SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla andis SA PJV Hooldusravile koos kõigi õiguste ja kohustustega üle Keila haigla hoone ning sealse tegevuse.

Keila haigla müügihind on 25 miljonit krooni. Regionaalhaigla andis uuele omanikule üle hooldusravi kliiniku tegevuse ning kõik rendilepingutega kaasnevad kohustused ja õigused.

Lepingu alusel läheb SA PJV Hooldusravile üle investeerimiskohustus, mis näeb ette 2013. aastaks Keila haiglas hooldusravikeskuse ja hooldekodu väljaarendamise. Kuna ilma rahalise toetuseta ei ole nii mahuka projekti realiseerimine mõeldav, esitas SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla projekti rahastamiseks taotluse Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) toetuse saamiseks. Sotsiaalminister allkirjastas 6. augustil 2010 käskkirja, millega kiitis heaks projekti Keila haiglas õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamiseks Euroopa Liidu struktuuritoetuse vahendite kaasabil.  Projekti kogumaksumus on 131,9 miljonit krooni, millest ligi 61,2 miljonit eraldatakse ERF-st, ülejäänu peab lisama projekti elluviija. Keila haigla müügitingimus oli, et ostja viib ellu struktuurfondi toetuse saanud arendusprojekti ning tagab tervishoiu- ja hooldusteenuste osutamise jätkusuutlikkuse Keilas, suudab leida rakendust hoone kasutamata pinnale ja omab vahendeid investeeringuteks.

Müügitehinguga anti SA PJV Hooldusravile üle Keila haiglas tegutsenud 60 voodikohaga hooldusravi kliinik. Koos tegevuse üleandmisega antakse SA PJV Hooldusravile üle ka hooldusravi teenuse osutamiseks Eesti Haigekassaga sõlmitud lepingu vastav maht. Uue omaniku juures jätkavad tööd Regionaalhaigla senise  hooldusravi kliiniku töötajad. Uus omanik on alustanud päästeametiga konsultatsioone hoone tuleohutussnõuetele vastavusse viimise ajagraafiku osas.

Keila haiglas tegutses aprilli alguseni järelravi kliinik, mis praegu jätkab 90 voodikohaga ravitegevust SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Hiiu korpuses.

Eelmise aasta augustis viis SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla läbi avaliku enampakkumise, mille käigus sooviti võõrandada Keila haigla ühes investeerimiskohustusega. Regionaalhaiglale laekus tähtaegselt 5 pakkumist ning kõigi pakkujatega alustati läbirääkimisi. Parimaks pakkumise tegijaks osutus SA PJV Hooldusravi, kes omab nii investeerimisvõimet kui ka vajalikku kogemust ? SA PJV Hooldusravi pakub hooldusraviteenust, ööpäevaringset erihooldusteenust ning tasulist hooldust Vändra ja Pärnu-Jaagupi osakondades.

Keila haigla hooned võeti kasutusse aastatel 1989–1990 ning sellest ajast alates tegutses seal sotsiaalministeeriumi haldusalas oleva asutusena Keila Haigla. 1. aprillil 2003. a lõpetati Keila Haigla kui riigiasutuse tegevus ning Keila Haigla vara ja tegevus anti üle SA-le Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Vastavalt Eesti haiglavõrgu arengukavale koondati aktiivravi Keilast SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpusesse ning Keilas arendati edasi hooldus- ja järelravi teenuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2011, 14:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing