Kadri Bank • 18. mai 2011 kell 12:40

SEB ootab varem öeldust veidi kõrgemat inflatsiooni

Võrreldes oma varasemate prognoosidega muutis SEB oma värskes Põhjariikide majandusülevaates Eesti osas vaid inflatsiooniprognoosi, jättes muud oodatavad majandusnäitajad samaks.

Inflatsiooniprognoos 2011. aasta kohta tõsteti neljalt protsendilt viiele, mis SEB ökonomisti Hardo Pajula sõnul ei ole kuigi märkimisväärne.

Inflatsiooniprognoosi ümbervaatamise põhiliseks mõjutajaks kõrgemad energia -, eriti nafta - ja toitukaupade hinnad. Nende inflatsioon küll väheneb selle aasta lõpupoole, samas on palgad hakanud vaikselt kasvama.

Inflatsiooni kiirenemist mõjutas panga analüütikute hinnangul vähesel määral ka eurotsooniga liitumine, kui ettevõtted nägid võimalust sellega seoses hindu tõsta. Siiski on inflatsiooni vaoshoidvaks tegutiks nõrk raha pakkumine ja lähiajal ei oota analüütikud ka selle märkimisväärset kasvu.

Nagu ka varasemates prognoosides, ootab SEB Eesti SKP kasvuks sel aastal 5% ja järgmiseks aastaks 4,5%. Töötuse määr oodatakse tänavu 12% ja järgmisel aastal protsendipunkti võrra vähem.

Hetkel kuum