Helenius kaotab reedel IPO-lt saladuseloori

Fredy-Edwin Esse, California 23. mai 2011, 14:13

Järjest enam levib spekulatsioon, et uueks börsiletulijaks on Joakim Heleniuse osalusega Trigon Dairy Farming.

Stockholmi börsil noteeritud Trigon Agri 7,8% osaluse omanik ning nii Agris kui Dairy Farmingus nõukogusse kuuluv Joakim Helenius edastas eelmisel nädalal mitme ajalehe peatoimetajale kutse sel reedel toimuvale lõunasöögile. Ühtlasi lubas Helenius seal tutvustada uue IPOt tegeva firma juhte. IPOt tegeva firma nimi avalikustatakse reede hommikul pressiteates.

Kõikide märkide kohaselt on tegu Trigon Agrile kuuluva Trigon Dairy Farminguga, kes 17. märtsil registreeriti Eesti Väärtpaberikeskuses ning 25. aprillil emiteeris 19 457 309 aktsiat. Sedavõrd suur aktsiate arv võib vihjata asjaolule, et valmistutakse avalikuks aktsiate esmaemissiooniks.

Aprilli lõpus kirjutas Äripäev, kuidas Trigon Agri juhatus töötab selle nimel, et kasutada ära Eesti ja Loode-Venemaa piimasektoris valitseva soodsat olukorda. Selle eesmärgiks oli luua suur regionaalne piimatootja, mis võiks tulevikus jõuda ka eraldiseisva ettevõttena börsile.

Plaanide elluviimiseks on valitud välja investeerimispangad, kes uurivad institutsionaalsete investorite huvi investeerimaks eraldi noteeritud piimatootmisüksusse, märkis Stockholmi börsil noteeritud põllumajandusfirma märtsi keskpaigas.

Eestis ja Loode-Venemaal tegutseva Trigon Agri piimatootmisüksuse käive  oli 2010. aastal 5,4 miljonit eurot (sh. 3,45 miljonit eurot Eestist) ja kulumieelne ärikasum (EBITDA) 1,4 miljonit eurot.

Arvestades praegust piima hinda ja lehmade arvu suurendamise plaani Loode-Venemaa piimafarmis, loodab Trigon Agri saavutada 2011. aastal piimatööstuse käibeks 7,7 miljonit eurot ja EBITDA marginaaliks 40%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2011, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing