Lootus Kreeka võlakriisi lahenemisel!

Ergo Sõõru 17. juuni 2011, 22:18

Täna hakkasid Wall Streeti aktsiad ja euro tõusma peale Prantsusmaa ja Saksamaa liidrite kokkusaamist, kus anti mõista, et neil on valmimas plaan Kreeka laenulepingutes võetud kohustuste täitmiseks.

Prognoositakse, et vajaminev 120 miljardit dollarit leitakse varem kui praegune Kreeka valduses olev raha, mis saab kulutatud selle suve lõpuks ja mis pakkus kindlust investoritele taas turul kauplema hakata.

Investorid on vähem ärritunud ja suurendasid enda hoiuseid madala riskiga riikide võlakirjades.

Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles täna, et Saksamaa ja Prantsusmaa tahavad kiirelt leida lahenduse Kreeka võlakriisi pärast tekkinud probleemidele ning proovivad kooskõlastada võimalikult kiirelt uue abipaketi.

Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy sõnas:“ Meil ei ole mingisugust aega sellega venitamiseks.“ Andes sellega mõista, et uus abipakett kooskõlastatakse kiirelt.

Kreeka peaminister George Papandreou määras ametisse uue rahandusministri, kes suruks kiirelt läbi vajaminevad majandusreformid rahva streikidest hoolimata.

„Peale mõnda väga volatiilset kauplemispäeva sellel nädalal on turg hakanud võtma Sarkozy sõna kui kindlust kaubelda, „ ütles Andre Bakhos (turuanalüüsi direktor Lek Securities’es New Yorgis).

Sellele vaatamata jääb turgude väljavaade endiselt ebakindlaks seoses majanduse halvenemisega kõikjal maailmas. Eestini ei ole Kreeka ja muude riikide majandustest põhjustatud probleemid jõudnud. Eesti majandus tõuseb lisaks kõigele sellele vaatamata, kuna õigeaegselt alustati kärbetega.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2011, 20:46
Otsi:

Ava täpsem otsing