Reinsalu: eduks ei piisa ainult haridusest

Anne Oja 15. oktoober 2011, 12:36

Eduks ei piisa ainult haridusest, peab olema ka ideid ja oskusi neid ellu viia, rääkis suurärimees Margus Reinsalu noortele ettevõtlushuvilistele korraldatud Ärikatla konverentsil.

"Tundub, et Eesti noorte huvi äri vastu on suur. On ju vana tõde, et saad oma aega ja energiat kõige paremini ära kasutada siis, kui tegeled ettevõtlusega," rääkis Reinsalu. "Tippu jõuad aga siis, kui oled valmis selleks viimaseks ponnistuseks. Takistusi tuleb muidugi igasuguseid. Selleks, et olla edukas, ei piisa ainult haridusest, püsivusest ja kannatlikkusest. Sul peab olema ka ideid, oskusi ja teadmisi, kuidas neid ellu viia."

Reinsalu lisas: "Ei piisa teadmisest, et teenid näiteks Valgevenest palju raha. Sa pead ikkagi tundma, mida teed, kultuuriruumi ja inimesi. Seetõttu on mõistlik on prooviaeg läbi teha ikkagi Eestis. Eestist on hea alustada ja siin hoida valdusfirmat."

Reinsalu alustas äri Eestis, moodustades esimese ehituskoperatiivi, mis kandis Feeri nime. Feeri lõpp oli küll kuulsusetu, kuid allakäik algas pärast Reinsalu osaluse müüki. Edasi tuli Tallinna taksopargi erastamine, Kristiine keskuse ehitamine, kinnisvara- ja kasiinoäri. Taksopargi erastamiseks sai Reinsalu aktsiate tagatisel Sotsiaalpangast laenu, rublades väljastatud laenu aastaintress oli 45%. Reinsalu tagastas kogu laenusumma pangale tolle pankrotiprotsessi ajal.

"Olen Eestist ära olnud kaheksa aastat, üheksas läheb. Põhiliselt olen Eestis koolivaheaegadel. Praegu on projekt Marokos, kinnisvara Brasiilias ja ka Eestis," kirjeldas Reinsalu oma praegusi tegemisi. Olles Eestist ära tegeles Reinsalu oma sõnul Eesti asjadega rohkem, kui tegeles siin olles. Olles ära, tekkis laiem pilt ja arusaam, mida võiks teha ning teisiti teha.

"Sa pead olema valmis oma vigu tunnistama. nagu malemängus, pead olema valmis ära andma etturi, et võita vigur, aga pead olema valmis ära andma viguri, et võita matsh," kirjeldas Reinsalu noortele edu valemeid.

Reinsalu sõnul on kõige raskem inimeste ja äripartneritega, kes keelduvad vigu tunnistamast, ei saa neist aru ega ole seetõttu võimelised oma vigadest õppima. Sellise probleemiga puutus ta kokku nii Marokos kui Brasiilias, kus pidi ühel hetkel kogu projekti kohalikelt äripartneritelt üle võtma.

Ärikatel on noorteorganisatsioon, mis aitab oma koolituste ja muude vahenditega saada paremaid tulemusi investeerimise ja ettevõtlusega alustamiseks. Põhjuseks on, et paljudel noortel on häid ideid, kuid napib kogemust ning julgust ideede elluviimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2011, 22:31
Otsi:

Ava täpsem otsing