USA posti ametiühing soovib Wall Streetilt nõustamist

Romet Kreek 17. oktoober 2011, 10:18

USA postiteenistuse ametiühing pöördus nõustamise saamiseks restruktureerimiseksperdi Ron Bloomi poole, kes aitas päästa USA autotööstuse ja terasetööstuse, et päästa ka riigi postiteenistus.

Pühapäeval teatas USA kirjakande ametiühing, et nad palkasid Bloomi ja investeerimispanga Lazardi, et töötada välja strateegia võlakoorma all ägava USA postiteenistuse elustamiseks, kirjutab The New York Times.

"Me palkasime Lazardi ja Ron Bloomi, et laiendada lahenduste otsingut postiteenuste rahanduskriisi lahendamiseks ja koostamaks pikaajalist äristrateegiat, millega praegu ei tegeleta," ütles ametiühingu juht Fredric V. Rolando. "Neil on kogemus suurte, finantsiliselt keerukate institutsioonide analüüsimisel ja loominguliste lahenduste leidmisel."

2009. aastal nõustas Bloom president Obamat autotööstuse restruktureerimisel, mis aitas elustada General Motorsi ja Chrysleri.

USA postiteenistus tegutseb 32 000 postkontoris ning toimetab postisaadetisi kätte umbes 150 miljonile aadressile. Kojukanne toimub kuuel päeval nädalas ning andis eelmisel aastal tööd umbes 584 000 inimesele.

Tööjõukulud moodustavad nüüd 80 protsenti postiteenistuse kuludest, samas kui kullerteenuses UPS moodustavad tööjõukulud vaid 53 protsenti kogukuludest.

Viie aastaga on postisaadetiste saatmine kukkunud enam kui 43 miljardi saadetise võrra. Esimese klassi kirjade saatmine on kahanenud 25 protsenti, sealhulgas eraisikute korrespondents 36 protsenti.

Septembris tegi peapostmeister Patrick R. Donahoe kulude kärpe ettepaneku, mille kohaselt säästetaks kolm miljardit dollarit aastas. See hõlmaks 250 postisorteerimiskeskuse sulgemist, järsku transpordivõrgu vähendamist ja kuni 35 000 töötaja koondamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. October 2011, 10:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing