Arti Arakas tõrjub krahvi väiteid hotellinime loata kasutusest

Indrek Kald 18. oktoober 2011, 10:30

Ettevõtja Arti Arakas tõrjub baltisaksa aadliperekonna Ekesparrega sugulussidemeid omava krahvi väiteid, et Kuressaares tegutsev Ekesparre residents kasutab nime loata.

"Nende käest on luba küsitud ja mul on kogu vastav korrespondents olemas," lausus Arakas Meie Maale ning kinnitas, et luba on saadud.

Saaremaa ühe tuntuma baltisaksa aadliperekonna Ekesparrega suguluses olev krahv Paolo Berti de Ravignani väitis oktoobris Saarte Häälele antud usutluses, et Kuressaare linnuse kirderaveliinile 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses ehitatud majad kuulusid Ekesparredele.

"Praegused omanikud võivad seal oma äri ajada ja seda residentsiks kutsuda," sõnas krahv de Ravignani ning lisas, et neile ei meeldi, et keegi perekonnanime oma kommertslikel eesmärkidel ära kasutab ja teeb seda küsimata.

Samas pole suguvõsa krahvi kinnitusel midagi ette võtnud peale selle, et on saatnud vastavasisulised elektronkirjad, millele pole aga krahvi väitel vastatud.

Kuressaare lossipargis asuv kümnetoaline Ekesparre Residents avas uksed 2008. aasta alguses. Endise Lossi hotelli majas asuva butiikhotelli hoone ehitatamist alustati 1906. aastal, enamiku ajast on see olnudki erinevate omanike käes pansionaadi või hotellina.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. October 2011, 13:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing