Ain Alvela • 15 november 2011

TOPi võitja: heade tulemuste taga on pühendunud meeskond

AS Henkel Makroflex üllatas 2010. aasta positiivsete tulemustega ennastki - kriisile järgnenud perioodil ei julgenud keegi väga optimistlikke oletusi teha.

Henkel Makroflex toodab polüuretaantihendusvahtu, isolatsiooniplaate, hermeetikuid ja teisi ehituses kasutatavaid kemikaale. Algselt Soomes asutatud ettevõttena on Makroflex viimase 30 aasta jooksul märkimisväärselt laienenud ning kuulub praeguse seisuga kahtlemata ehitusmaterjalide tuntuimate kaubamärkide hulka.

Ettevõtte juhatuse esimehe Sirje Aali sõnul oli nende jaoks 2010. aasta kõige tähtsamaks sündmuseks Soome tehase sulgemine ja tootmise ületoomine nende Pärnu tehasesse.

"Kuid see ei olnud sugugi ainukene põhjus meie 2010. aasta väga hea tulemuse saavutamisel. 2009. aasta oli kriisi aasta ja keegi polnud väga optimistlik järgmiste aastate suhtes, siiski aga kujunes 2010. aasta ka nõudluse poolest palju positiivsemaks, kui oli arvata," räägib Aal. "Oleme teinud viimastel aastatel investeeringuid tootmismahtude suurendamiseks ning planeerime järgmisel aastal Pärnu tehase märkimisväärset laiendamist." tutvustab Aal ettevõtte tulevikuplaane, lisades siiski, et praegusi maailmamajanduse trende silmas pidades ei tohiks ülioptimistlikke plaane teha.

Henkel Makroflex ja selle meeldiv kollektiiv on olnud Reola Gaasi partner juba üle kümne aasta. Reola Gaasi äri seisneb spetsiaalse kvaliteediga gaasi tarnetes nende keemiatehasesse. Pika aja jooksul on koostöös olnud nii tõusud kui ka mõõnad. Koostöö alguses tuli rohkelt tegeleda kvaliteedi ja tarneküsimustega. Praeguseks on need valdkonnad paika saanud ning tundub, et tehtavast koostööst on vaid rõõm.

Henkel Makroflexi edu aluseks pean kindlat strateegiat ning järjepidevat investeerimist nii antud valdkonna seadmetesse kui ka töötajatesse. Suurt rolli mängib nende jaoks kõrge kvaliteedi hoidmine, mille kohta esitatakse ranged nõuded ka hankijatele. Reola Gaasi jaoks on olnud kasulik töötada sellise partneriga, kuna see sunnib ka meid pingutama.

Hetkel kuum