Fedi Bullard: Euroopa võlakriis USAd ei mõjuta

Rainer Saad 17. november 2011, 19:13

St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard usub, et Euroopa võlakriis suurt mõju USA-le ei avalda, kirjutab CNBC. 

„Silmnähtavalt on Euroopa risk. Me ei tea, mis hakkab juhtuma,” ütles Bullard. „Kui võlakriis paisub suurelt ja korrapäratult nagu kõik kardavad, siis võib see meid mõjutada. Kui on aga pikemaperioodilisem langemine – nagu suure tõenäosusega ka juhtub – siis ma ei usu, et see USA-d palju mõjutaks.”

Ameerika tarbijaid ei näi võlakriis mingil moel mõjutavat, ütles Bullard.

„Euroopa on liiga kaugel USA majapidamistest, et jätta ära reise Disney Worldi, ütles Bullard. „Tarbijad ei piira kulutusi, sellepärast, et ajalehtedes on pealkirjad Itaalia ja Prantsusmaa probleemidest.”

Septembris teatas Föderaalreserv, et ostab pikemaajalist võlga, et viia pikaajalisi intressimäärasid alla. Fed on samuti öelnud, et jätab intressimäärad nullilähedale kuni 2013. aasta keskpaigaks.

„Otsuseid ei peaks kalendrist lähtudes tegema,” ütles Bullard. „Otsuseid peaks majanduse olukorra põhjal tegema.” Bullard usub, et Föderaalreservi erakorralised sammud aitamaks majandust on olnud enamgi kui vajalikud.

„Me oleme lubanud intressimääradega jääda nullilähedaseks vähemalt kuni 2013. aastani. Me oleme teinud palju asju, mis jäävad väljaspoole tavapärast rahanduspoliitikat. Oleme olnud väga innovatiivsed,” ütles ta.

Föderaalreserv on laiendanud enda bilanssi 3 triljonini, millest suur osa on tulnud kvantitatiivse leevendamise näol, kus keskpank on ostnud riigivõlakirju ja muud võlga, et stimuleerida majandust.


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. November 2011, 19:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing