"Krediidipank oli meie jaoks parim"

Elmar Ots, Birjo Must 17. november 2011, 14:01

Otsisime võimalust tegutseda Euroopa pankade kaudu ja Krediidipank rahuldas meie soove, rääkis RLS Finance`i tuumikaktsionär Riccardo Tattoni intervjuus Äripäevale.

Miks otsustasite teha investeeringu Krediidipanka?
Esiteks tegutseme Šveitsis juba üle 30 aasta. Šveits peab hakkama kohanduma uute Euroopa reeglitega, mis hakkab omakorda mõjutama Šveitsi atraktiivsust. See on põhjus, miks hakkasime otsima võimalusi tegutsemiseks Euroopa pankade kaudu. Pärast aastast uurimistööd leidsime selle võimaluse. Võtsime arvesse Eesti riigi tugevusi, näiteks stabiilset rahandussüsteemi. Tunneme ennast siinsete eetiliste normide ja reeglite koha pealt kindlalt ja (Krediidipangas osaluse ostmine) rahuldab meie soove parimal viisil.

Kust tuli esialgne idee? Kas keegi kutsus teid siia?
Ei. Selles maailmas ei tehta kutseid ja neid ei loeta ajalehest. On inimesed, kes teevad turu-uuringuid ja teavad, kui keegi tahab midagi müüa või osta. Mõnikord teavad nad seda isegi enne, kui keegi hakkab reaalselt müüma. Sealt me võimaluse leidsime, kontakteerusime Krediidipanga juhiga ja tegime paar koosolekut.

Kas teil on ärisuhteid Moskva Panga endiste juhtidega?
Ei, kahjuks ei tea neist kedagi, aga oOlen nende kohta palju lugenud. Kõik räägivad neist inimestest ja olen huvitatud nendega kohtumisest, kuid ei midagi enamat.

Mis oli tehingu hind?
See on alles läbirääkimisel ja saab lõpuks avalikuks.

Äripäeva arvutuse järgi on hind 15 miljonit eurot?
Kui te nii ütlete! Ma ei hakka seda kommenteerima. Ka lihtsa analüüsi põhjal saab hinna arvutada, kuid tegelikult sõltub see paljudest teguritest.

Kas plaanite tulevikus veel Krediidipanga aktsiaid osta?
Kui finantsinspektsioon kiidab selle tehingu heaks, siis vaatame edasi. Hetkel keskendume sellele, kuidas pangale uut lisaväärtust anda, pank uutele välissuhetele avada ja hea äriplaan luua. Need on hetkel ainsad punktid. Hiljem on alati aega osta, isegi kui hind on kallim.

Kas osalusele Krediidipangas oli veel huvilisi?
Pean ütlema, et see pole meie probleem. Me allkirjastasime tehingu ja ootame nüüd inspektsiooni heakskiitu.

Kui tuttav olete Eesti pangandusega?
Esiteks olen väga tuttav pangandusega ja see on igal pool väga sarnane. Tean, et siin on palju panku. Olen 30 aasta jooksul juhtinud mitmeid ettevõtteid, olen asutanud ühe panga ja selle ka maha müünud. Euroopa pankadel on üsna sarnased reeglid, probleem on keel, kuid toimimismehhanism on sarnane.

Millised on Teie hinnangul Krediidipanga tugevused ja nõrkused?
Teame, millesse siseneme. Pangal pole nõrkusi, see on lihtsalt parim lahendus meie soovidele. Me ei ole siin, et müüa, vaid selleks, et ehitada.

Missugune on Teie plaan seoses Krediidipangaga?
Peamine fookus ja strateegia on viia osa pangast privaatpangandusele, mingil määral ka investeerimispangandusele.
Tuleme ise Šveitsist ja meil on kontorid Genfis, Dubais, Hongkongis, esindajad Londonis. Plaan on selline, et tehingud tehakse kõik Tallinnas - siia jäävad juhtimine ja tegevus - kuid kliendid tulevad ka mujalt. Meie peamine eesmärk on avada Tallinn klientidele, kes tulevad näiteks Itaaliast ja Prantsusmaalt, kuna meil on juba olemas globaalne võrgustik.

Kas on plaanis Krediidipank tulevikus börsile viia?
Miks mitte. Et olla börsil noteeritud, peab täitma teatud tingimused. Nagu ütlesin, ehitame praegu tulevikku. Jah, kunagi hiljem võib see olla üks võimalus. Igal juhul hakkab pank mängima olulist rolli Eesti majanduses.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2011, 11:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing